Jak přijet na svatbu? Limuzínou, kočárem nebo tramvají
Sofistikovaná limuzína a stylový kabriolet
Jízda automobilem na svatbu bývá nejrozšířenější možností. Oblíbené jsou limuzíny a kabriolety, do kterých se vejdou objemné nevěstiny šaty. Při výběru dopravní firmy dbejte na serióznost, spolehlivost a kvalitu vozového parku. Vůz či kabriolet si před pronajmutím osobně prohlédněte. Výhodné je zajistit šoféra pro vůz s nevěstou na celý obřad, abyste s řízením nemuseli obtěžovat rodinu či přátele. V letních měsících volte vůz s klimatizací.
Nevěstin vůz má mít nejkrásnější výzdobu z celé svatební kolony. Nejčastěji se volí různé květinové dekorace a šerpy. Na kapotě samozřejmě může sedět panenka nebo elegantní modely prstýnků, které mohou být přesnou kopií snubních prstenů novomanželů. Novinkou jsou samolepící nápisy na okna nebo samolepící etikety na SPZ s výmluvným vzkazem „novomanželé".
Vhodný vůz vám může zařídit i svatební agentura, která má s výběrem své zkušeností. Pronájem limuzíny nebo kabrioletu vás přijde nejméně na 2500 Kč na celý den.
Romantický kočár a historický veterán
Pokud se vdáváte na zámku či hradě, může vás na svatbu odvést romantický kočár. Mnohé svatební agentury a dopravní firmy nabízí překrásné kočáry. Může se jednat jak o skutečné historické originály, tak i o repliky. V nabídce jsou různé druhy kočárů. Vůz se pronajímá i s kočím a lokajem v dobových kostýmech. Pronájem stylového kočáru vás přijde nejméně na 1000 Kč za hodinu.
Další možností je pronájem stylového veterána. K nejžádanějším typům patří úprava kabriolet. Dejte pozor na vhodné oblečení a především na účes nevěsty. Skvělý je šátek, který ochrání drahý účes před větrem. Ceny pronájmu veteránů začínají na částce 500 Kč na hodinu.
Adrenalinová nevěsta
Nevěstin vůz však může být dobrodružnější. Zvolte netradiční varianty dopravních prostředků. Pokud milujete široký výhled a blankytné nebe zkuste let balónem. Ceny začínají na 5000 Kč na osobu. A nevěsty dokonce létají na rogalu, skáčou padákem nebo přijedou sportovním vozem. To jsou však varianty pro silné povahy s adrenalinovou duší.
Svatba v tramvaji nebo ve vlaku?
Historickou tramvaj, ve které se oddává, najdete v Praze. Budete projíždět starými kouty Prahy a vstřebávat jedinečné kouzlo okamžiku. Přímo ve voze bude připravena hostina s hudebním doprovodem. Svatbu v tramvaji zajišťují svatební agentury.
Parní vláčky mají nepochybně také své magické kouzlo. Za syčení páry řeknete své ano. Ve vagonech můžete mít i svatební hostinu a párty. Ke svatbě se hodí i klasický vlak, který vás pak rovnou odveze na svatební cestu. Vše zařídí svatební agentura.
K romantickým zážitkům rovněž patří plavba na Vltavě nebo Labi. Na výletních lodích můžete uspořádat svatební obřad i s hostinou. Ceny vám na požádání vytvoří jednotlivé lodní společnosti.
Jak seřadit svatební kolonu?
Pokud na svatbě budete dodržovat nejrůznější zvyky a pravidla, jistě se vám hodí několik rad ohledně řazení svatební kolony. Svatební kolona má svá přesná pravidla. Tradičně v prvním voze sedí ženich se svou matkou. V druhém voze jede matka nevěsty s otcem ženicha.
Svatebčané by měli v autech obsadit pouze zadní sedadla, přitom žena by vždy měla sedět vpravo a muž vlevo. V dalších vozech následují svědci, prarodiče, příbuzní, přátelé a známí.
Pokud vypravujete do svatební kolony větší množství hostů, je vhodné stanovit pořadí aut podle zasedacího pořádku u stolu. V posledním voze jede nevěsta s otcem či jiným příbuzným nebo rodinným přítelem.
Z obřadu novomanželé vždy odjíždějí společně do místa hostiny v čele kolony. Po nich následuje vozidlo s rodiči nevěsty, auto s rodiči ženicha a svědky, poté jedou vozy se všemi dalšími svatebními hosty.
Kameraman s řidičem by měli jet vždy před svatební kolonou, aby zachytili vystupování svatebčanů.





Neznámý uživatel 05.12.2011 06:45
montblanc starwalker
montblanc pen is more worth having than other.Montblanc Fountain Pen to be used in many places after working,specially when signing documents and contracts.Successful man will have a good montblanc boheme .It is handsome when a man signing by
montblanc starwalker .
Odpovědět