10 tipů na originální a milé dárečky pro hosty

Máte už hotový seznam hostů, možná i zasedací pořádek, ale tápete nad tím, co jim připravit jako malou pozornost a zároveň roztomilou upomínku na Váš svatební den, když máte pocit, že klasická výslužka už dnes nestačí?

Máme pro Vás dnes pár tipů, které jsme posbírali na mnoha svatbách s nejrůznějším tematickým zaměřením, a proto věříme, že i Vy budete mít z čeho vybírat! :-)

1. Milým a vděčným dárkem zůstává čokoláda. Vsaďte však nejen na originální balení s tématem Vaší svatby, ale také na osobité věnování, vtipné motto, trefný citát apod. Kromě čokolády se budou hodit třeba cukrové mandle v ozdobném sáčku, pralinky, či jiné sladkosti.

2. Budou na Vaší svatbě i děti? Na ně nesmíte s dárečkem zapomenout! Skvěle se bude hodit malá taštička s pastelkami a omalovánkami, které děti zabaví. Barevně odlište dárkové taštičky pro kluky a pro holky, obsah taštiček by však měl být stejný nebo podobný. Chybět by neměla samozřejmě ani malá sladkost.

3. Je hudba Vaší profesí, nebo k ní máte velmi vřelý vztah a je to o Vás všem známo? Nebo jen nevíte, co s velkou sbírkou starých LP desek? Vyndejte je z obalů, vyleštěte a na jejich středy nalepte barevná kolečka, např. s Vašimi jmény a datem svatby, krátkou zprávou pro hosty nebo svatebním menu, které se bude podávat. LP deska může posloužit zároveň jako originální prostírání, které si hosté odnesou na památku domů.
 

Svatební oznámení

4. Děti, ale třeba také družičky můžete mile odměnit originálním svatebním bublifukem, nejlépe s Vaším věnováním. Mohou být ve tvaru svatebního dortu nebo třeba zdobené holubičkami.

5. Kromě výše zmíněných sladkostí a originálně balených čokolád jsou velmi populární také domácí pečené čaje, džemy, med a marmelády, miniatury kompotů či nakládaná rebarbora, s vyšperkovanými etiketami dokonale ladícími s tématem svatebního dne.

6. Pány můžete pro změnu obdarovat svatebním vínem, likérem nebo medovinou. Originální etikety s Vaším osobním věnováním nebo poděkováním za účast a sdílení Vaší velké životní události však nesmí chybět.

7. Malé lahvičky s vonnou koupelovou solí budou perfektním suvenýrem z Vaší plážové svatby, ale svatba u moře samozřejmě není pro takový dárek podmínkou.:-)

8. Malý květináč a v něm tzv. bambus štěstí – co dodat? Snad jen to, že krásně vypadá, působí netradičně a rozhodně potěší.

9. Kávové lžičky se jmény těch nejvýznamnějších hostů, např. svědka, svědkyně, družiček apod. Budou krásným dárečkem pro ty, kterým máte za co děkovat. :-)
 
Dárky pro hosty

10. Originální způsob jak hosty zabavit, informovat a zároveň jim dát něco na památku, čili hned několik much jednou ranou? To jsou zaručeně svatební noviny! Mohou v nich být Vaše fotky, karikatury, svatební menu, večerní program, zkrátka cokoliv, co by mohlo být důležité, vtipné či zajímavé.

Foto: Výroba originálních dárků pro hosty - Svatební diář, LOOP - vynil craft store


Hledáte dodavatele na svatbu? S námi získáte až 10% z rozpočtu svatby zpět