10 typů fotek, které ze svatby musíte mít

Víte, na jaké fotky svatební fotografové občas zapomínají? Na detaily! Nikdo vám nezapomene vyfotit portréty a skupinky, ale jsou i další věci, na které si po čase rádi vzpomenete.

Pokud chystáte letní svatbu, máte právě teď na začátku roku nejvyšší čas zamluvit svého svatebního fotografa. Jejich diáře se rychle plní a není výjimkou, že jsou nejoblíbenější letní termíny obsazené i více než rok před svatbou.

1. Svatební oznámení a tiskoviny

Schovejte si jedno oznámení a pozvánky ke svatebnímu stolu, přiložte třeba i menu ve stejném designu a nechte si to vyfotit.

svatební oznámení

2. Prstýnky

Ano, snubní prstýnky už budete mít s největší pravděpodobností vždycky na rukou, ale když je fotograf hezky naaranžuje třeba na lahvičku parfému nebo na svatební kytici, bude z toho krásná fotka

3. Detaily

Jsou to věci, které nejsou zase tak důležité, ale zkušený fotograf je dokáže zachytit jako umělecké dílo. Třeba připravené svatební střevíčky, šperky na stole nebo jen otevřené okno do zahrady. Každý detail se počítá.

4. Kytice

Na tu by se nemělo zapomínat. I v případě že ji nehodíte vdavekchtivým kamarádkám vám nejspíš do čtrnácti dnů zvadne. A sušená… to už není ono. Nechte si ji vyfotit na posteli, ve váze, v ruce. Hlavně ať si můžete vždycky připomenout, jaká to byla nádhera.

5. Líčení

Řekněte svému fotografovi, aby byl už u vašich příprav. Bude vás tak moc zachytit už trošku nervózní, se zavřenýma očima, jak se necháváte nalíčit vyzážistkou. Bývají to opravdu moc hezké fotky, které jindy jen tak nevyfotíte.

6. Šaty

Nechte si vyfotit i samotné šaty, nejlépe pověšené na ramínku na skříni, v okně nebo venku na stromě. Nádhera!

7. Vlasy

Natočte se, ať vás fotograf může vyfotit zezadu a zachytit tak precizní práci vaší kadeřnice. Ráda budete vzpomínat, jak vám to slušelo.


 

8. Přípravy ženicha

Svatba samozřejmě není jen o nevěstě, pošlete proto fotografa i na místo, kde se připravuje ženich. Fotky toho, jak si před zrcadlem zavazuje kravatu nebo připíná manžetové knoflíčky, budete milovat.

9. Místo obřadu

Ještě předtím než se usadí svatebčané si nechte nafotit vyzdobené místo obřadu. Nezáleží na tom, jestli máte svatbu venku s nádherným výhledem do krajiny, nebo někde uvnitř. Ta výzdoba stála spoustu práce, tak si zaslouží zachytit.

10. Dort

Také váš dokonalý svatební dort si zaslouží samostatnou fotku. Ještě předtím, než ho společně nakrojíte sníte. Ať ho fotograf vyfotí hezky celý zepředu, ale detailní záběry dortu vypadají také krásně. A sliny se budou sbíhat ještě vašim vnoučatům.

NÁŠ TIP

Ilustrační fotky nám do článku poskytl fotograf Jiří Vysloužil, který má se svatbami zkušenosti už patnáct let. I jemu se ale diář rychle plní, takže pokud se vám jeho fotky líbí, s oslovením dlouho neotálejte. Když si ho vyberete, můžete si být jistí, že do průběhu dne nebude nijak zasahovat a bude se snažit vyhovět všem vašim představám. Zároveň s sebou může přivézt i FotoSkříňku nebo InstagramSelfiePrint, takže hned budou mít vaši hosté o zábavu postaráno.


Hledáte dodavatele na svatbu? S námi získáte až 10% z rozpočtu svatby zpět

Další články na téma Svatební fotografie