3 tipy, jak ušetřit při výběru zásnubního prstýnku

Ať už zvažujete zirkon, nebo diamant, jsou věci, na kterých ušetříte. A to nejen peníze. Místo toho, abyste své vyvolené přivodili šok a zklamání, připravte jí nezapomenutelné zásnuby s prstýnkem, který jí padne do oka i na prst.

Kolik procent z vašeho platbu by mělo padnout na koupi prstenu? A má cena zásnubního šperku co dočinění s tím, jak si ceníte partnerky? Nemyslíme si, že by ani jedno z toho bylo důležité. Ať už se ale rozhodnete do prstýnku investovat jakoukoli částku, existují způsoby, jak ušetřit nejen peníze, ale především starosti. 

Místo diamantu levnější moissanit

Donedávna byl jedinou alternativou drahých kamenů zirkon. S ním je ale kříž, protože zhruba po roce nošení ztratí lesk. Doporučujeme zvážit moissanit. Umělý diamant, který od toho pravého těžko pozná i trénované oko. Jsou levnější, ale přitom nejde o náhražku diamantu, ale samostatnou kategorii šperků s vlastním příběhem. Diamant je samozřejmě sázka na jistotu. Tradice, prestiž a dobře uložené peníze. Moissanit je levná varianta, která má ovšem i další výhody. Umělé drahokamy jsou ekologické, trvanlivé a zářivost neztrácí ani po letech. 

První úprava velikosti zdarma

Bojíte se, že netrefíte velikost? Nestresujte se zbytečně. Existují zlatnictví, která nabízí první úpravu velikosti zdarma. Pokud vaše partnerka šperky dosud nenosila a vy nemáte s čím porovnávat, ideál. Na upravený prstýnek budete standardně čekat okolo 3 týdnů. Pakliže vaše nastávající nemůže dospat, jak se na padnoucí šperk těší, za poplatek je možné si domluvit expresní úpravu velikosti v rámci několika dnů. 

Žádost o ruku s diamantem místo prstenu

Většině žen se zásnubní prstýnek nelíbí, ale nikdy to nepřiznají. Jak partnerku šperkem nezklamat? Požádejte ji o ruku pouze s diamantem (či moissanitem) v dárkové krabičce a výběr prstenu nechte na ní. Šperk si dokonce může sama i navrhnout a upravit pomocí 3D technologie. Modelace zásnubních prstenů je stále oblíbenější a je to jeden z nejvýraznějších trendů letošního roku.

Zaručené vychytávky už znáte. Je čas začít se samotným výběrem zlatníka

Zdroj úvodní fotografie: Unsplash


Hledáte dodavatele na svatbu? S námi získáte až 10% z rozpočtu svatby zpět

Další články na téma Zásnubní prsteny