3 tipy na netradiční zásnubní a snubní prsteny

Tytam jsou časy, kdy klenotnictví nabízela pouze zásnubní prstýnky s třpytivým briliantem a v nabídce snubních obrouček jste objevili jenom hladké kroužky ze žlutého zlata. Dnešní doba přeje rozmanitosti, eklektickým designům a jedinečnosti.

Zlatníci podporují touhu snoubenců vyjet ze zajetých kolejí a být originální.
Existuje mnoho podniků, kde vám vyrobí prsteny na míru podle vašeho přání. I v kamenných a online obchodech už je však možné jednoduše si vybrat z rozšiřujících se možností netradičních kousků, které zpečetí společný život.

Prsteny s netradičním kamenem

Do kulata vybroušené čiré diamanty patří ke stálicím svatebního nebe, ale ti, kdo se chtějí vymanit z klasického pojetí zásnubních a snubních prstenů, rádi zapátrají mezi jinak zbarvenými kameny. Ze světla ramp probleskují fancy diamanty, u nichž se k nejoblíbenějším odstínům řadí růžová, modrá, zelená a žlutá. Za třešničku na dortu lze pokládat fakt, že už není až tak obtížné sehnat manžetové knoflíčky ozdobené stejným nerostem.

Jestliže sledujete aktuální trendy, pak jste již jistě slyšeli o salt’n’pepper diamantech. Fascinujících kamenů, jimž jejich tajuplné zabarvení dodávají bílé a černé inkluze, se klenotníci dříve stranili. Nyní patří k tomu nejžhavějšímu, co trh se svatebními obroučkami nabízí.

Nesmíme zapomenout zmínit ani černé diamanty, jejichž původ je opředen řadou tajemství. Podle některých dokonce pochází z vesmíru a na Zemi se dostaly při pádu meteoritů. Jejich elegantní půvab osloví nejen páry, které tíhnou ke gotickému stylu.

Prsteny v netradiční barvě

Dalo by se říci, že mezi nejvyhledávanějšími prsteny stále najdete zásnubní obroučky z bílého zlata. Mezi snubními kroužky se už ale objevují i kousky potažené černým rutheniem nebo jiným barevným materiálem. Vedle růžového zlata se prosazují i dvou – nebo tříbarevné kombinace, stejně tak další neobvyklé přístupy. Vždyť kdo by nechtěl vyniknout nošením svatebních prstýnků zvýrazněných neotřelou vrstvičkou například hnědé barvy?

3 tipy na netradiční zásnubní a snubní prsteny

Prsteny v netradičním designu

Někteří zlatníci si myslí, že klasickým hladkým obroučkám už odzvonilo, a zpracovávají ušlechtilý kov novými způsoby. Vedle jemných úprav k praktickému zmatnění povrchu prstýnků drásáním nebo tepáním moderní páry bažící po originalitě nadchnou kousky s výřezem, ať už v podobě motivu, který vynikne pouze spojením obou kroužků, nebo jako zdobení po celém obvodu modelu.

Netradiční zásnubní a snubní prsteny odpovídají na aktuální poptávku snoubenců a novomanželů po výjimečnosti. Jejich vztah není ničím obvyklým, péči o něj musí věnovat spoustu času a úsilí, zaslouží si tedy, aby jeho jednotlivé významné etapy mohli podtrhnout něčím, co je jim blízké a co je charakterizuje. Zajímavé a nestandardní šperky doplňuje i zručnost a ochota uměleckých zlatníků vytvořit obroučky na míru.

Jak jste na tom s volbou prstýnků vy? Vidíte se mezi milovníky klasiky, nebo upřednostníte něco netradičního?


Hledáte dodavatele na svatbu? S námi získáte až 10% z rozpočtu svatby zpět

Další články na téma Snubní prsteny, Zásnubní prsteny