46. Mistrovství floristů České republiky – Děčínská kotva 2017

Ve dnech 17. a 18. května se na zámku v Děčíně uskutečnil 46. ročník nejstarší a nejvýznamnější floristické soutěže v České republice, Mistrovství floristů ČR - Děčínská kotva 2017, jako součást městských slavností v Děčíně, s výstavou pro veřejnost od 19. do 21. května 2017. Toto mistrovství zařadil Ústecký kraj mezi akce „RODINNÉ STŘÍBRO“ Ústeckého kraje.

Děčínská kotva započala svoji dlouhou tradici v květnu 1971.  Od roku 1996 se soutěž Děčínská kotva oficiálně stala Mistrovstvím České republiky ve floristice.

Děčínská kotva je rovněž nominační platformou pro evropský floristický šampionát juniorů EUROFLEURS.

Hlavním mediálním partnerem soutěže byl tradičně časopis Floristika a vydavatelství Profi Press. Dalším z mediálních partnerů byl svatební portál Svatba.cz.

Dlouholetým a velmi důležitým partnerem soutěže je i Zahradnická fakulta Mendelovy univerzity v Brně se sídlem v Lednici.
 

Svatební kytice   Svatební kytice

Hlavním tématem, v duchu kterého se nesla celá soutěž, měl letos název„Ladovská zima“a připomínal 130. výročí narození českého malíře Josefa Lady.
 
Soutěž proběhla již tradičně v juniorské a seniorské kategorii. Přihlášení floristé a studenti zahradnických škol soutěžili celkem ve čtyřech disciplínách, tři z nich měli předem zadané a jedna byla tajná. Všechny soutěžní úkoly byly propojeny hlavním tématem soutěže.

DISCIPLÍNY:

Advent jako malovaný
Hvězdy zimní oblohy
Žezlo paní Zimy 
Sním o Vánocích bílých


Do soutěže se letos přihlásilo 18 soutěžících v kategorii junior a 8 soutěžících v kategorii senior. Ve čtvrtek 18. května od 18 hodin vyvrcholilo celé mistrovství slavnostním galavečerem v prostorách děčínského zámku.
 
Svatební květiny   Svatební květiny

Novým Mistrem Floristou České republiky pro rok 2017 se stal v kategorii juniorů student prvního ročníku děčínské zahradnické školy Vlastimil Kucharovič. V kategorii seniorů získal prestižní titul Mistr Florista České republiky 2017 Tomáš Hakl z Ostroměře, který tento titul získal v loňském roce v kategorii juniorů za zahradnickou školu v Kopidlně.

Přítomní diváci galavečera kromě oceněných soutěžících v jednotlivých disciplínách mohli na pódiu  v úvodu večera sledovat floristické představení Marie Bittnerové, známé české floristky, která úspěšně reprezentovala v loňském roce Českou republiku na mezinárodní floristické soutěži v Singapuru.
 
Svatební vazba   Svatební kytice

Návštěvníci galavečera dále mohli vidět předvedení svatebních kytic vytvořených v soutěži modelkami, uvedení paní Zdeňky Fousové do Floristické síně slávy, předání čestného členství ve Svazu květinářů a floristů panu Jiřímu Gregorkovi.

Před vyhlášením vítězů v celkovém pořadí v obou kategoriích hosté zažili  vtipnou módní přehlídku nevšedního zimního oblečení od návrhářky Kamily Jahodové, která byla završena „papírovou koulovačkou“, jejíž součástí se stali i přítomní hosté.
 


Hledáte dodavatele na svatbu? S námi získáte až 10% z rozpočtu svatby zpět

Další články na téma Svatební kytice, Svatební dekorace