5 dobrých důvodů, proč mít svatbu v květnu

V květnu je stále méně svateb než v jiných měsících, přestože je to měsíc lásky, květů a jarního pučení, které už je touto dobou v plné síle.

Květen nás už obvykle laská příjemně teplým počasím, prší méně než během nevyzpytatelného a chladnějšího dubna, všechno kolem nás kvete, voní a vytváří atmosféru, která svědčí milencům.

Ne nadarmo je první květnový den nejen svátkem práce, ale i časem lásky, procházek na Petřín a nostalgického rozjímání u sochy Karla Hynka Máchy, samozřejmě ve dvou.

  • Obavy z květnových svateb mají původ ve známém rčení: “Svatba v Máji, nevěsta na máry.“ To souvisí se skutečností dávno minulou, kdy svatba v květnu znamenala porod dítěte v lednu či únoru, nejstudenějších a nejrizikovějších měsících. Proč se jí ale bát i dnes?
 
  • V květnu dostává slunce sílu a rozkvetlá příroda ostře kontrastuje s čestvou jarní zelení. Svatební fotografie v jarní přírodě mají neopakovatelné kouzlo, nemyslíte?
 
  • V květnu si už můžete dovolit svatbu či svatební hostinu venku, ovšem bez obav z dotěrného hmyzu, který čeká na ještě teplejší počasí.  Stejně tak vás nebude obtěžovat příliš velké horko, které v létě často trvá až do večerních hodin a může být hodně únavné.
 
  • V květnu máte na vybranou z mnoha svatebních termínů, právě proto, že mnozí snoubenci stále nesmyslně lpí na svatbě kdykoliv jindy, jen ne v květnu.
 
  • Stejně tak svatební dodavatelé mají obvykle květen volnější, než třeba uprostřed léta. Využijte toho! :-)

Foto:  Ivan Bartoš - Svatební fotograf a fotokoutek


Hledáte dodavatele na svatbu? S námi získáte až 10% z rozpočtu svatby zpět

Další články na téma Svatební tradice a zvyky