5 tipů na originální a levné snubní prsteny

Ne každý má na svatbu neomezené finance, spíše naopak. A snubní prsteny mohou do už tak napnutého svatebního rozpočtu citelně zasáhnout. Pokud ale netrváte na zlatu a briliantech, můžete si částku za prstýnky snížit klidně o polovinu i více. Poradíme vám, jaké snubní prstýnky hledat, aby vám neudělaly díru do peněženky a pořád byly krásné.

1. Stříbrné snubní prsteny

Při výběru snubních prstenů počítejte ale s tím, že je stříbro poměrně měkký kov a patří k těm méně odolným materiálům. Jestliže na každodenní nošení zvolíte tenký kroužek, může se časem lehce zdeformovat. Stříbro je také náchylné k poškrábání a černání, předem se proto ujistěte, že se jedná o takzvané sterlingové stříbro, které je odolnější. Stále ale nemůžete čekat takovou odolnost jako u zlata, na druhou stranu jsou snubní prsteny ze stříbra levné a dají se v případě potřeby poměrně snadno opravit nebo zmenšit či zvětšit.

TIP: Se stříbrem se snadno pracuje, proto můžete objevit na internetu spoustu malých, šikovných šperkařů a designérů, kteří vám doslova za pár stovek vyrobí dokonalý originál, který nikdo jiný mít nebude.

2. Snubní prsteny z chirurgické oceli

Ocelové snubáky nejsou žádnou novinkou a už si získaly spoustu příznivců, kteří si je nemůžou vynachválit. Není divu - šperky z chirurgické oceli jsou lesklé, velice odolné, levné a nekorodují. Jednoduché kroužky seženete klidně i do 500 korun, s broušením a zasazenými kamínky se cena samozřejmě šplhá výš. U klasických ocelových prstenů také nečekejte žádnou zvláštní kreativitu, na druhou stranu jde o skvělou alternativu, která vám vydrží léta.

3. Snubní prsteny z oceli damasteel

U oceli ještě chvilku zůstaneme. Pokud jste si tento materiál oblíbili, ale přecejen toužíte po určité originalitě, poohlédněte se po snubních prstenech z vrstvené oceli damasteel. Ta totiž vytváří opravdu zajímavé kresby, které mohou vzhledem připomínat vlny i texturu dřeva. Vybírat můžete mezi světlými i tmavými variantami, ale v nabídce bývají i prsteny, které damasteel kombinují se zlatem. Takové už se ale cenou blíží k jednoduchým zlatým prstenům.

4. Dřevěné snubní prsteny

Novinkou na trhu jsou snubní prsteny vyrobené z krouceného dřeva. K výrobě se používají různé dřeviny, které se mohou i kombinovat, takže jsou pak vizuálně opravdu zajímavé a originální. Dřevěné prstýnky jsou samozřejmě povrchově ošetřeny, takže něco vydrží. Pořád je to ale jenom dřevo, takže jakákoliv vada, například poškrábání, kterému se při pravidelném nošení prostě nevyhnete, nebo prasknutí, ke kterému může snadno dojít, pokud prsten příliš namočíte, je neopravitelná. Jde ale o skvělý nápad, který se hodí na přírodně laděné svatby a především pro páry, kteří vědí, že prstýnky nebudou nosit každý den a jde jim především o tu symboliku, kterou snubní prsteny představují.

5. Vytetované snubní prsteny

Pokud si ani jeden na prstýnky nepotrpíte a bojíte se, že vám bude snubák na ruce vadit, může pro vás být řešením tetování. Takovým gestem si svou lásku doslova vryjete pod kůži už napořád. Tatérovi můžete přinést vlastní návrh nebo si nechat kroužky navrhnout, zakomponovat třeba datum, iniciály nebo malý symbol. Jen musíte počítat s tím, že tetování na prstech drží především zeshora, zespoda a ze stran může časem zeslábnout a je třeba ho občas obtáhnout. Ale nikdo neříká, že musíte mít vytetovaný celý kroužek, krásně vypadá i jednoduchá linka na horní straně prsteníčku.


Originální, ručně vyráběné prsteny z české rodinné firmy KREDUM


Pro manžele Hynka a Hanku Kalistovi z podkrkonošského městyse Pecka nedaleko Nové Paky byla ještě před několika lety výroba ocelových a kovaných železných šperků jen koníčkem. Dnes je jejich firma KREDUM největším výrobcem šperků, především snubních prstenů, z oceli damasteel v Česku. To oni kouzlo damasteelu pro české zákazníky objevili a rychle se rozrostli. A to nejen díky originalitě, ale i díky osobnímu přístupu, nekompromisní kvalitě a ruční výrobě bez strojů a šablon. 

> > > PROHLÉDNOUT PRSTENY KREDUM < < <


Hledáte dodavatele na svatbu? S námi získáte až 10% z rozpočtu svatby zpět

Další články na téma Snubní prsteny