5 tipů na svatební dekorace v okouzlujícím retro stylu

Retro styl už nějakou dobu vládne trendům v mnoha odvětvích a je stále oblíbenější. Moderní svatby jsou jím doslova posedlé, a není se čemu divit.

Vždyť inspiraci často nacházíme právě v minulosti, která je plná zaprášené a napůl zapomenuté krásy, nostalgických vzpomínek a přitom i trochu tajemná.

Chcete-li mít svatbu v retro stylu, máte nekonečnou řadu možností, od svatebního místa, přes vintage svatební šaty a doplňky až k naleštěným veteránům.

Jsou to však i zcela drobné dekorace a doplňky, které podtrhnou dokonalou atmosféru tohoto stylu a můžete si je přitom snadno sami obstarat, bez větších výdajů či nutnosti objednání!

  • Dekorační stuhy s háčkovaným lemem – tyto klasické kárované stuhy, nejlépe v bílo-růžové, bílo-červené nebo bílo-modré barvě vykouzlí dokonalý dojem něhy a romantiky. Budou se hodit k výzdobě svatebních stolů na letní hostině s vůní venkova, ale třeba i malým družičkám do vlasů!
 
  • Vintage barva ve spreji na nábytek a jiné povrchy - matný sprej na nábytek a dekoraci, dodá jemný sametový vzhled a nádech antiky povrchům jako dřevo, plast, plátno, kov, kartón, sklo, porcelán, polystyren či terakota.
 
  • Běhouny na stůl v kombinaci juty a krajky - Vintage běhoun z materiálu připomínajícího jutu, ve svém středu zdobený romantickou jemnou krajkou. Běhoun slouží k ozdobení středové části stolu a jeho šíře by měla být cca 30cm.
 
  • Dřevěné špulky v síťovině k zavěšení – obyčejné dřevěné špulky, přírodní i nabarvené, k zavěšení či položení v síťovaných sáčcích s očkem. Roztomilá přírodní dekorace, jednoduchá, nenápadná a dokonale retro.
 
  • Dřevěné bedýnky, truhličky a šuplíky všech velikostí – dřevo a přírodní materiály jsou základem retro dekorací. Máte doma starou truhlu nebo odřené, dávno vyřazené šuplíky? Stačí je obrousit a nově natřít, popřípadě ozdobit ornamenty. Oblíbené jsou také staré kožené kufry a kufříky, které prostě postavíte a naaranžujete tam, kde se to bude hodit. Skvěle mohou doplňovat např. venkovní sladký nebo nápojový bar.

Jako dokonale stylová dekorace pak poslouží např. i starožitný gramofon, vysloužilé rádio Vašich rodičů nebo starý budík. Zapojte fantazii a buďte krativní, okouzlete sebe i ostatní! :-)

Foto: Pixabay.com


Hledáte dodavatele na svatbu? S námi získáte až 10% z rozpočtu svatby zpět

Další články na téma Svatební dekorace