5 tipů na svatební hry, které zaženou nudu i rozpaky

Hry (nejen) s novomanželskou tématikou rozproudí svatební zábavu i tam, kde vládne krystalická nuda.

Čert vem, že se hosté ještě neznají - po tomto programu si budou notovat jako staří braši. Vybrali jsme pro vás ty nejoblíbenější hry, díky kterým zaženete rozpaky i nudu na každé veselce.

Oblíbený svatební kvíz

Novomanželé se k sobě posadí zády tak, aby na sebe nemohli vidět. Zují se a do rukou si vezmou boty: jednu svou a jednu svého protějšku. Moderátor jim poté pokládá otázky, na které se musí dát odpovědět buď "on" nebo "ona" - a manželé současně odpovídají zdviháním příslušného obutí, aniž by viděli, co odpověděl ten druhý.
Kdo je hádavý typ? Kdo líp vaří? Kdo drží kasu? Kdo koho první políbil? Možná budete mrkat, co všechno se dozvíte. Principem hry je ukázat, jak dobře se novomanželé znají a jak jsou sehraní.

Poznávání podle hmatu

Tato hra má několik podob a obměn, princip je však jednoduchý. Novomanželé musí poslepu poznat svoji drahou polovičku mezi dalšími dobrovolníky - jak jinak, než po hmatu. Většinou nevěsta poznává ženicha podle pozadí a ženich poznává nevěstu podle kotníčku. Mohou však být i jiné varianty, více či méně pikantní. To už záleží na skladbě hostů i na vašem vkusu.

Hrátky s podvazkem

Svlékání podvazku – ženich má za úkol stáhnout podvazek své milované bez pomoci rukou. Střílení podvazku – pak je řada na hostech. Ti se seřadí a ženich do hloučku mužů střílí podvazek. Je to vlastně taková obměna házení květinou. Kdo bude zasažen, může se těšit do roka a do dne na chomout.

Požádně to roztančete

Na parketu se uplatní nafukovací balonky, které má k noze přivázaný jeden z páru. Úkolem všech zúčastněných je zneškodnit balonky ostatních. Vítězí pár, kterému zůstane balonek nejdéle. Další oblíbená taneční hra se neobejde bez ovoce. Každý pár dostane jablko nebo pomeranč a musí jej při tanci udržet co nejdéle mezi čely, a to bez pomoci rukou.

Svatební kočár

Potřebujete devět dobrovolníků, jedenáct židlí a skleniček, k tomu jednoho čtenáře a obecenstvo, které hlídá dodržování pravidel. Čtenář čte povídku a dobrovolníci musí vstát, pokud uslyší v příběhu zmínku o své postavě či roli, jež jim byla přidělena.

Pokud někdo z hráčů zapomene a nevstane, nebo vstane mimo svoji roli, hra se pozastaví a zapomnětlivému hráči se nalije panák. V závislosti na tom, jak moc hráči budou chybovat, se hra protáhne.


Hledáte dodavatele na svatbu? S námi získáte až 10% z rozpočtu svatby zpět

Další články na téma Svatební hry , Zábava na svatbu