Svatba na zámku? 6 méně známých zámků, které stojí za zmínku

Zvučně znějící místa jako Konopiště nebo Hluboká bývají často beznadějně zamluvená na celou sezónu dopředu. Po celé republice přitom stojí spousta jiných krásných panství, kde můžete mít obřad jako z pohádky. Mrkněte, kde se vzít po královsku a bez dlouhých front v pořadníku!

 Zámek Náměšť na Hané

Místo na svatbu
Malebný zámeček nedaleko Prostějova láká svými honosnými prostorami i romantickou zahradou. Můžete si sami vybrat, jestli se chcete vzít pod širým nebem nebo v útulné obřadní síni, jako doprovod vám bude hrát živá hudba. Zdejší vstřícnost a ochota navíc u nás na Svatba.cz vysloužila zámku pět hvězdiček z pěti, takže můžeme dát ruku do ohně za to, že vás čeká vážně skvělý den.

 Zámeček Petrovice u Karviné

Místo na svatbu
Perfektní prostředí, personál, jídlo i atmosféra. Tak hodnotí svatbu na tomto komorním zámečku jedna ze spokojených nevěst, která si plánovala svatbu přes naše stránky. Sám zámek slibuje ten nejlepší gastronomický zážitek v Moravskoslezském kraji. Můžete na něm dokonce prožít svatební noc, po které vám přinesou snídani až do postele a pak si rovnou užít romantický den ve wellnessu. Nehledě na to, že okolní park je k focení jak stvořený.

 Zámek Mitrowicz

Místo na svatbu
Uprostřed romantické jihočeské krajiny leží barokní zámek s historií až do roku 1565. Po náročné osmileté rekonstrukci nabízí veškeré pohodlí, které si jen můžete přát. Svatební obřad v kapli sv. Anny (civilní i církevní), zahradě s 8.500 sazenicemi či hlavním sále.  Nabízíme kompletní zajištění, vybrané dodavatele i možnost maximálního soukromí, kdy je areál  uzavřen pro veřejnost.  Ubytování na zámku i v budově bývalého pivovaru, celková kapacita až 44 lůžek.  

 Zámek Dukovany

Svatební apartmá
Nedaleko Třebíče najdete přímo ztělesněnou pohádku: sály zdobené dobovými freskami, anglický park, prostory až pro 90 osob a ubytování ve stylově zařízených pokojích útulného zámeckého pensionu. Zámek Dukovany už hostil nejednu perfektní svatbu. „Úžasné prostředí, jídlo, personál. Prostě vše nej. Děkujeme za Náš den D, byl nezapomenutelný,“ řekla o místu naše uživatelka Darina.

 Zámek Kamenný Dvůr

Svatba na zámku
Další z neobjevených míst ke svatbě stojí na samém západě Čech. Zrekonstruovaný pozdně barokní zámek nabízí stylové ubytování v zámeckých pokojích, zážitkovou gastronomii, přepychový wellness a velký zámecký park. Když si navíc toto parádní místo rezervujete přes Svatba.cz, vrátíme vám 3 % ze zaplacené částky.

 Zámek Nelahozeves

Svatba na zámku
Zhruba půl hodiny od Prahy stojí zámek, který obklopuje nádherný park jako stvořený pro romantické fotografie. V létě se můžete vzít v jednom z mnoha krásných zákoutí anglické zahrady, při nepřízni počasí pak třeba v rytířském sálu, který je zdobený freskami z 16. století. Vyhlášení šéfkuchaři pak pro vás připraví kompletní cateringové služby, zajištěna bude i výzdoba.
 

Už víte, kde se uskuteční váš velký den? Nezapomeňte si ho do posledního puntíku naplánovat. My vám s tím rádi pomůžeme – je to snadné jako láska, a navíc úplně zadarmo.


Chci začít plánovat svatbu


Hledáte dodavatele na svatbu? S námi získáte až 10% z rozpočtu svatby zpět

Další články na téma Svatební obřad, Místo na svatbu