6 věcí, které družičkám platí nevěsty

Milé nevěsty, je jasné, že družičky vás budou něco stát, a o co více družiček budete na své svatbě mít, o to větší budou i náklady na jejich nezbytné “zaopatření.“

Nevěsta obvykle platí za nejrůznější předsvatební oslavy a rozlučkové akce, není-li s ostatními účastníky dohodnuta jinak.

Ve svatební den pak zajišťuje mimo jiné dopravu družiček na místo určení, i jejich případný odvoz domů. Nejznámější položkou v rozpočtu pro družičky jsou však samozřejmě šaty, jejichž styl a barvu máte právo jako nevěsta určit.

Buďme však konkrétnější. Tady je malý přehled věcí a položek, se kterými byste pro své družičky měly počítat, aby nedošlo k ničemu, co by je mohlo uvést v rozpaky nebo nepohodlí.
 

  • Make-up krabička poslední záchrany – v tomto případě máme na mysli např. cestovní make-up, miniaturu parfému, malý deodorant, řasenku, lesk na rty, a především kapesníčky nebo vlhčené ubrousky! Ke stejným šatům tak můžete družičkám pořídit malé, dobře ladící kabelky, kam se všechny tyto nezbytnosti pohodlně vejdou a budou tak vždy po ruce.
 
  • Účesy a líčení – úpravu vlasů a líčení družiček pro váš svatební den můžete zajistit třeba dárkovými nebo slevovými kupony kosmetických salonů či kadeřnictví, které rozdáte jako dárky, např. v rámci rozlučky se svobodou. Vaše kamarádky toto gesto určitě nanejvýš ocení, i když půjde třeba jen o jednu z procedur.
 
  • Doplňky – výše zmíněná kabelka k šatům, ale třeba také náramek nebo náušnice, malá brož s věnováním nebo ozdoba do vlasů – to všechno mohou družičky ve svatební den využít a zároveň si od vás odnést krásný osobitý dárek na památku.
 
  • Šaty – zaplatit za šaty, které pro své družičky vyberete, je sice dobře známým zvykem a tradicí, ale nedovoluje-li vám to váš rozpočet, určitě postačí přispět předem dohodnutou částkou. Šaty družičkám zůstanou, bude tedy rozumné uvažovat o takovém stylu, který i po svatbě využijí.
 
  • Předsvatební párty – i tady může všechno záležet na dohodě, nevěsta však určitě zaplatí alespoň prvních pár drinků, případně večeři. Tvrdý alkohol si obvykle platí každý sám, což je zvykem jak u dámské, tak i pánské rozlučky se svobodou. :-)
 
  • Doprava – zajištění dopravy ve svatební den ráno, během dne, či pro večerní rozvoz by měl být samozřejmostí. Často se předpokládá, že nevěsta zaplatí např. služby taxi po skončení rozlučkové oslavy. Rozhodnete-li se například pro pronájem limuzíny, která je pro tuto příležitost oblíbenou volbou, můžete se opět dohodnout na společné finanční účasti. Tahle zábava poté nevyjde nijak zvlášť draho a všichni si ji přitom náležitě užijí. :-)

Text: Veronika Moreira
Foto: Zuzana Stiborková PHOTOGRAPHY


Hledáte dodavatele na svatbu? S námi získáte až 10% z rozpočtu svatby zpět