7 tipů na svatební zábavu, která neomrzí!

Na svatbu nuda nepatří, a tak přinášíme pár tipů na svatební zábavu, která může pomoci udržet příjemnou atmosféru a veselí všech svatebčanů až do pozdních večerních hodin.

Některé z nich možná znáte, některé jsou více tradiční, jiné spíš lechtivé a pro zasmání. Určitě si však vyberete!

Hádání nevěsty podle nožky

Tento úkol je výhradně pro ženicha. Ženich se odvede stranou a ostatní mu zavážou oči. Potom se vybere několik žen včetně nevěsty a ty se postaví do řady. Ženichův úkol je poznat podle hmatu svou vyvolenou. Pro zpestření můžete do řady k ženám tajně postavit i jednoho muže!

Hádání ženicha podle nosu

Tento úkol je pro nevěstu. Nevěsta se odvede stranou a zavážou se jí oči. Poté se vybere několik mužů včetně ženicha a postaví se do řady. Před ně se postaví předem připravená velká plachta s otvory na nosy. Úkolem nevěsty je poznat ženicha podle nosu.

Stahování nevěstina podvazku

Nevěsta se posadí na židli a ženichovi se svážou ruce. Bez pomocí rukou musí ženich nevěstě sundat podvazek. Po úspěšném dokončení úkolu ho odhodí za sebe, a kdo z přítomných mužů jej chytí, do roka se ožení.

Společné překonávání překážek

Nevěsta a ženich si obují po jedné brusli. Nohy se jim svážou dohromady a jejich úkolem je dostat se do vytyčeného cíle podle předem určené trasy. Cestou musí překonat různé překážky - mohou něco přeskakovat, podlézat, něco vypít či sníst. Můžete přidat i jiné úkoly jako např. zatloukání hřebíku nevěstou, společné otevírání láhve vína, přebalování panenky apod.

Balónkový tanec

Dvojice tanečníků se postaví na parket, ke kotníkům pánů přivážete nafouknuté balónky. Když začne hrát muzika, dámy se snaží propíchnout jiným tanečníkům balónky svými podpatky. Kterému páru balónek praskne, musí z kola ven. Vyhrává pár, kterému balónek nejdéle vydrží celý.

Židlový tanec

Doprostřed parketu postavte židle do kruhu. Musí jich být o jednu méně, než je tanečníků. V párech se tančí kolem židlí, a když přestane hrát hudba, musí si dámy sednout na židli. Dáma, která zůstala jediná stát, vypadává společně se svým partnerem. Po každém kole se ubere jedna židle a tančí se dál. Je dobré střídat rytmy hudby. Nakonec zůstanou na parketu páry dva a vyhrává pár, který si sedne jako poslední.

Balónky s otázkami

K této hře je zapotřebí několika balónků. Do každého se vloží otázka týkající se novomanželů, poté se nafouknou a připraví se na jedno místo. Svatebčané vytvoří dva týmy. Jeden hráč z každého týmu musí doběhnout k balónkům, jeden z nich propíchnout, přečíst otázku a správně ji zodpovědět. Odpověď se zapíše, hráč běží zpět a pokračuje další. Vyhrává ten tým, který jako první doběhne a správně odpoví na všechny otázky.

Zdroj: www.banka-projektu.cz 
Foto: Mistr ČR v moderní magii
 


Hledáte dodavatele na svatbu? S námi získáte až 10% z rozpočtu svatby zpět

Další články na téma Svatební tradice a zvyky, Zábava na svatbu