7 trendů, ze kterých si vyberete vysněný svatební dort

Jsou delikatesní, hříšně krásné a čekají jen na to, až si jeden vyberete. Jako na zlatém podnosu vám dnes naservírujeme hned 7 trendů svatebních dortů. Který k vaší svatbě sedne nejvíc?

Nic proti dortu potaženému marcipánovým fondánem, ale na českých svatbách vedl až příliš dlouho. Načančané dorty s tlustou vrstvou marcipánu vystřídala lehkost, minimalismus, nedbalá elegance a přírodní motivy. 

Svatební dort à la herbář

Růže jsou fajn, ale luční a jiné drobné kvítí, to je teprve romantika. Obzvlášť sedmikrásky vypadají na svatebním dortu úchvatně. Květinové dorty jsou momentálně v kurzu. Jak se vám líbí? 

svatební dort bílý luční kvítí

Svatební dort s ledabylou polevou 

Sbíhají se vám sliny, když vidíte stékající polevu? Budou se sbíhat i svatebním hostům. Poleva je zkrátka top. A dorty v tomto provedení nejen vynikající, ale navíc opravdu fotogenické. Považte sami.

svatební dort s ledabylou polevou růže

Svatební dort jako žádný ze sta

Úspory jsou ty tam a na “opravdický” dort už nezbylo? Máte svatbu na konci lesa a přenášet tam třípatrový dort nepřipadá v úvahu? Nebo jen chcete vyrazit svatebčanům dech? Tomuhle říkáme řešení. Použijte poctivé americké donuty, elegantnější cupcakes nebo koblihy jako od babičky.  

svatební dort koblihy růže poleva

Svatební dort v luxusním podání 

Luxusní svatba si zaslouží ještě luxusnější dort. Naštěstí trendy vám hrají do karet – frčí dorty à la mramor, metalicky pozlacené či postříbřené dorty, a dokonce černočerné svatební dorty. 

svatební dort bílý růže mramor

Svatební dort s ostrými hranami i stylem

Když už jsme nakousli mramorové svatební dorty, musíme dodat, že nemusí být jen kulaté. Tyto atypické dorty se hodí třeba na minimalistickou svatbu. Nejste si s takovou extravagancí jistí? Poradí vám cukrářka. A pokud ještě žádnou nemáte, seznam osvědčených najdete ZDE

svatebni dort ostre hrany desing

Jednoduchý svatební dort je v kurzu!

Jednoduchost nikdy nevyjde z módy, ale teď jde vyloženě na dračku. Svatební dort, typicky bílý či ve světlých tónech, dozdobíte větvičkou, květy anebo ovocem. Skvěle vypadají lesní plody, zahradní ostružiny i čerstvé fíky.

svatební dort herbar rozmaryn kremovy

Svatební dort v “negližé” 

“Negližé” zde myslíme s nadsázkou. Ve skutečnosti je dort nahý. Jde o lehčí a levnější variantu. Velmi moderní a navíc praktickou, protože na takovém dortu není vidět každá nedokonalost. Je na vás, jak moc nedbale dort pojmete, každá varianta je neokoukaný originál. 

svatebni dort lesni ovoce jednoduchy neglize

Teď už víte, jaké dorty jsou momentálně na špičce. Inspirace by byla, ale šikovná cukrářka stále schází? Vyberte si ze seznamu osvědčených dodavatelů vynikajících svatebních dortů. 

ZDROJ OBRÁZKŮ: Pinterest


Hledáte dodavatele na svatbu? S námi získáte až 10% z rozpočtu svatby zpět

Další články na téma Svatební dort