9 neokoukaných míst pro dokonalou svatbu

Svatba v Grandhotelu, nebo v Pastoušce? Kde všude si můžete v Česku říct „ano”? Vybrali jsme 9 míst a budete se divit. Od dobře známých památek, kde byste to nečekali, až po ukryté poklady.

Z radnic a zámeckých kaplí se svatby před pár lety přesunuly ven. Přírodní obřad v boho stylu ale není jediná možnost, jak se vzít „jinak”. Originální místa jsou v celém Česku, jen je objevit. 

Svatba na lodi: z Prahy klidně až na Slapy

Moderní prosklené lodě, mahagonový interiér na motorové lodi či historická atmosféra parníku? Všechno je možné. Kulisou svatby budou výhledy na Karlův most, panorama Pražského hradu a další památky. Plavbu lze protáhnout až na Mělník či Slapy. Jídlo je špičkové a personál zařídí i doprovodný program. 

Místo na svatbu - loď

Z lesů a luk do továren: ostravský Landek

Načančané obřady vystřídal minimalismus a přírodní svatby industriál. Přímo v Ostravě pořádají krásné industriální svatby v Landeku. Je to pastva pro oči a taky vás tam výborně pohostí. Budete si připadat jako na soukromém „fesťáku” à la Colours. 

Místo na svatbu - Landek

Když v hotelu, tak v tom nejlepším: Grandhotel Pupp

Není dražší než jiná luxusní místa, a přesto vás to hned netrklo? Chyba. Svatba je jen jednou v životě a v jeho stínu zdá se být všechno ostatní tuctové. Vezměte se v Puppu. Nejen proto, jak dobře to zní. Našli jsme přinejmenším dalších 9 dobrých důvodů.

Místo na svatbu - Grandhotel Pupp

Svatba v „Pastoušce” s velkým „P”

Penzion Pastuška ve vesničce Brod nad Dyjí je skrytý poklad. Stavení má unikátní rákosové střechy, původní nábytek a vlastní víno. Vaši svatební hosté se ubytují v krásných tradičně zařízených pokojích a v uzavřené zahradě v klidné vesničce máte zaručený naprostý klid a soukromí. 

Místo na svatbu - Pastouška

Perla českého baroka u Trutnova: Hospitál Kuks

Hospitál v Kuksu založil hraběte Špork na počátku 18. století jako místo odpočinku vysloužilých vojáků. Občanské obřady se konají v barokní lékárně U Granátového jablka, v lapidáriu či na nádvoří nebo v bylinkové zahradě. Církevní obřady v klášterním kostele. Bezvadné místo na svatbu ve velkém stylu. 

Místo na svatbu - Hospitál Kuks

Roztančete to ve slavném Tančícím domě v Praze

Napadlo by vás, že v Tančícím domě to můžete roztančit na vlastní svatbě? Výhled je boží a catering taky umí na jedničku. Omrkněte další fotky a je pravděpodobné, že už nebudete chtít svatbu jinde.  

Místo na svatbu - Tančící dům

Středověká tvrz na Kutnohorsku

V zahradě na břehu rybníka stojí středověká tvrz. Ze zahrady je krásný výhled a umí tam svatby! A tím ještě nekončíme. Svatební hosty ubytujete v luxusních stanech s vlastní sprchou a toaletou. Ať žije glamping a novomanželé! 

Místo na svatbu - Tvrz Malešov

Do výšin: Jindřišská věž

Možná ji každý den míjíte téměř bez povšimnutí. V podkroví Jindřišské věže pořádají svatební obřady s takovou vyhlídkou, jakou jen tak nenajdete. K tomu si představte trámy ověšené světýlky a nejromantičtější svatba v centru Prahy je na světě. 

Místo na svatbu - Jindřišská věž

A zase dolů: Románské sklepení v Hard Rock Cafe

Hard Rock Cafe není místo pro jen tak nějakou párty, ale pro večírek vašeho života. Řekněte si ano v unikátním románském sklepení a následně to tam i oslavte. Budova je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO, což dělá váš velký den ještě o kus zajímavější. 

Místo na svatbu - Hard Rock Cafe

Neztrácejte čas náročným hledáním místa na svatbu. Dalších více než 200 svatebních míst najdete pěkně pohromadě ZDE
 


Hledáte dodavatele na svatbu? S námi získáte až 10% z rozpočtu svatby zpět

Další články na téma Místo na svatbu