Čeho se držet a čemu se vyhnout při výběru svatební hudby

Výběr skladby pro svatební pochod budete určitě řešit jako první. Nedoporučuje se volit pomalou, romantickou píseň, ale spíš rytmičtější skladbu, která bude vhodná k chůzi.

Ta také lépe a jednoznačně upozorní hosty na příchod ženicha a nevěsty a na samotný začátek svatebního obřadu.

Během proslovu oddávajícího se obvykle nehraje, ale na přání snoubenců může hudba decentně a tišeji hrát. Nehodí se zpívaná píseň, doporučuj se instrumentální skladba, pokud vám však nehodlá zazpívat sám kněz či oddávající úředník! :-)
 
Píseň k výměně prstýnků by měla být klidná, aby vhodně doprovodila tento akt. Zejména k tomuto okamžiku si nevěsty rády vybírají svou oblíbenou, hodně romantickou až dojemnou melodii.
 
Ke gratulacím už se budou hodit troche odlehčené swingové, muzikálové a filmové skladby rychlejšího tempa.
 
Hudba je velmi důležitá součást svatebního obřadu. Je dobré zamyslet se nad tím, bude-li vám reprodukovaná hudba opravdu stačit.

Živá produkce profesionálního hudebního souboru umocní slavnostní dojem ze svatby, který reprodukovaná nahrávka navodit rozhodně nedokáže! Autentický zvuk smyčcového nástroje, kytary či hlasu zkrátka nelze nahradit.
 
Hudebníci  navíc pomohou vyřešit neočekávané situace, neboť je důležité, aby obřad měl svůj plynulý průběh. Pokud je atmosféra příliš dojemná, hudebníci pohotově zareagují a změní charakter hudby na veselejší.

Živá hudba umí doslova čarovat se slavnostní atmosférou, nechte se okouzlit! :-)
 
Zdroj: svetsvateb.cz (z rozhovoru s Rubin Quartet)


Hledáte dodavatele na svatbu? S námi získáte až 10% z rozpočtu svatby zpět

Další články na téma Svatební obřad, Hudba na svatbu