Chinaski zahrají na svatbě, ale jen jedné z vás!

Kapela Chinaski na svatbách nehraje. To ale nevěsty často neví a jejich zájem to nijak nesnižuje. Možná dokonce naopak – mít na svatbě jednu z nejpopulárnějších českých kapel, by se rozhodně ze svatebního večírku stal zážitek na celý život pro všechny svatebčany.

Chinaski jsou v tomto neoblomní. Na svatbě vystoupili jenom jednou, na začátku své kariéry, a od té doby nic. Až doteď. V rámci akce Chinaski jen pro tebe, na které spolupracují se Sazkou, udělají výjimku – výherci zahrají úplně kdekoliv. A i o tom vám přinášíme rozhovor.

Když myslíte, že zahrajete kdekoliv. Co to znamená?

Michal: Kdekoliv znamená opravdu kdekoliv. Samozřejmě pokud nám prostředí umožní hudební produkci. Umíme si představit, že například na svatbu na louce si vezmeme Španělky a zatančíme si v trávě. Nebo naopak rádi vystoupíme i na větším pódiu a uděláme radost svatebčanům při jejich výjimečném dni. My opravdu svatby nehrajeme, takže tahle příležitost je naprosto unikátní. Už jsme slyšeli, že bychom mohli zahrát třeba i v ložnici, což samozřejmě můžeme, ale musí se tam kapela vůbec vejít.

Víme, že vám chodí spousta žádostí o hraní na svatbě. O jakém množství se tak bavíme? A proč takové nabídky odmítáte?

Franta: Chodí nám tak jedna žádost týdně, celkem to je zhruba 40 za rok. Nejde to skloubit s naším nabitým koncertním programem, pokud bychom odehráli jednu svatbu, museli bychom hrát všechny, a to zkrátka není v našich možnostech.

Máte za sebe nějaký playlist “ideálních svatebních fláků Chinaski”?

Franta: Nemáme, ale lidé chtějí stejně naše nejznámější písně, včetně novinky Potkal jsem tě po letech.

Jaká kapela hrála na svatbě vám (členům kapely)?

Michal:  Naše svatba byla malá, bylo nás tam jen asi 8 nebo 10. Při vstupu do obřadní síně, což byl celý Obří důl v Krkonoších, hrál náš saxofonista Štěpán Škoch na flétnu melodii z večerníčku Pohádky z mechu a kapradí. Bylo to kouzelné, pohádkové a nezapomenutelné!

Franta: Mně hrál na svatbě můj synovec, zkušený pouliční umělec tzv. Busker, sám s kytarou na pódiu a zahrál ty největší fláky české populární hudby...

Kdybyste měli vybrat jednu nejromantičtější skladbu, svojí nebo cizí, jaká by to byla?

Franta: Na svatebním příchodu nám s manželkou hrála melodie skupiny Čechomor.

Michal: Z našich písniček bych zvolil Bylo nebylo, to je romantická píseň, která se dle mého atmosférou hodí do svatební síně. Z cizích kapel bych asi chtěl slyšet třeba Wild Horses od Rolling Stones nebo píseň Mé lásce od kapely IMT Smile.

Akce Chinaski jen pro tebe vzniká ve spolupráci se Sazkou. Jak to vlastně celé vzniklo?

Sazka je partnerem naší nové desky Není nám do pláče. Vzájemně to má spoustu výhod. Podporujeme se na koncertech a před létem se objevila i tahle zajímavá nabídka. Sazka chtěla upozornit na to, že má pro své fanoušky novou službu - mohou hrát online. A nás celkem bavila představa, že by lidé, třeba i naši fanoušci, nemuseli vyhrát jenom miliony, ale i něco originálního. Tak vznikla možnost vyhrát exkluzivní koncert. Přijedeme kamkoliv, zahrajeme cokoliv. Jak to dopadne, to nevíme, ale víme, že to bude jízda!

Máte nějaké doporučení pro novomanžele, jak si svatbu co nejlépe užít a nezbláznit se z příprav?

Franta: Nemám, sám jsem se během příprav téměř zhroutil, takže těžko mohu radit….

Michal: Já jsem to vyřešil tak, že žádné přípravy nebyly. Jednu neděli jsem požádal přítelkyni o ruku, příští neděli jsme se vzali. Nikdo o tom nevěděl, ani rodiče, ani kapela. Jen my dva, svědci a sourozenci a byl to jeden z nejkrásnějších dní v mém životě.

Děkujeme za rozhovor! Pokud chcete vyhrát privátní koncert kapely Chinaski, zapojte se zde!


Hledáte dodavatele na svatbu? S námi získáte až 10% z rozpočtu svatby zpět

Další články na téma Svatební dary, Hudba na svatbu