Industriální svatba aneb z luk a lesů do starých továren!

Pokud se ve „svatebním světě“ pohybujete už delší dobu, nejspíš jste si toho všimli – i svatby podléhají módě. A co nás čeká? Industriální svatby...

Evoluce započala chvíli poté, co naši zemi zastihla revoluce.
Na začátku, tedy v době, kdy se začalo více přemýšlet nad tím, jak by měla nebo mohla vypadat svatební výzdoba a zlaté čokoládové mince na svatební tabuli pomalu nahradil tyl, se představa o odlišnosti aranžmá dalších několik let obvykle lišila pouze změnou barevnosti už výše zmíněného tylu (později saténu).
Netrvalo ale dlouho a nastala éra „zámeckých svateb“ laděných spíše do elegance (co se barevnosti týče, trendy byla nejprve bordó, kterou vystřídala fialová, později tmavě modrá a nakonec různé odstíny meruňkové a růžové). 
Následně se nevěsty zaměřily na svatby na určité téma, které byly poměrně brzy vystřídány „vintage stylem“ a od něj už nebylo daleko k současnému trendu „boho svateb“ laděných v pastelových tónech.  
 
A tak podobně, jako svatby 80. let neomylně na fotkách poznáte podle toho, že nevěstu zdobí obrovské lokny a šaty s balonkovými rukávy, ty současné mají také svého spojovatele – obřad venku, rozpuštěné vlasy, z květin nejčastěji narazíte na pivoňky a nevěstin závoj a hlavně – snad každé druhé nevěstě dnes nechybí věneček ve vlasech (sem tam doplněný i o „džísku“ a pomalované tenisky). Zdá se, že tenhle „návrat ke kořenům,“ by mohl být už konečnou zastávkou na cestě k „dokonalé svatbě,“ ale není. 
 
Dalším módním trendem, který se už pomalu začíná objevovat na stránkách svatebních magazínů i titulkách svatebních portálů, a který nejspíš už brzy nadchne půlku Česka je totiž „industriální svatba.“ 
Ne, že by těm v přírodě už odzvonilo (a byla by to škoda – obřady pod širým nebem mají prostě své kouzlo!), stejně jako kterýkoli z výše zmíněných stylů, i vintage či bohosvatby si určitě i v budoucnu najdou své příznivce, jen jich už nejspíš nebude tolik. 
Naopak Ostravsko nebo další průmyslová města naší republiky by se ale měla začít připravovat na velký zájem o prostory, kde by si páry mohly vyměnit svá ano a poté to zde rovnou i oslavit. Svatby se zkrátka stěhují. Z lesů a luk do starých továren. Za jak a na jak dlouho se v nich zabydlí, to ukáže čas. Každopádně pokud plánujete svatbu v příštím nebo tom dalším roce, už je pomalu na čase začít se poohlížet po svém vysněním místě. Ať jej najdete uprostřed hlubokého lesa nebo v průmyslové hale, kde ještě před pár desítkami let plnili plán dělníci ;) 
 
A pokud mi to dovolíte, závěrem bych vám prozradila, jak to vidím já. Není důležité kde, ale KOHO si berete, a ať už je v módě cokoli, vy dva buďte hlavně sami sebou. Svatba by měla odrážet vaši osobnost a podtrhovat charakter vašeho vzájemného vztahu. Tím nejdůležitějším „moudrem“ ale je – tu nejhezčí svatbu dělají vaši blízcí. Obklopte se jen těmi, koho máte rádi a uvidíte, že na svůj svatební den budete vzpomínat ještě desítky let! 
 
Ať se vám vydaří všechny plány, které (nejen kolem svatby) máte, vám z celého srdce přeje vaše Jana Kubáčová, koordinátorka ve svatebniagentka.cz 


Hledáte dodavatele na svatbu? S námi získáte až 10% z rozpočtu svatby zpět