Jak vybrat boty pro ženicha, aneb co nám radí společenská etiketa

Boty jsou neodmyslitelnou součástí oblečení a dotváří celkový dojem. Výběr vhodné obuvi k obleku je proto samozřejmě velmi důležitý. Můžeme tak svůj celkový outfit buď podtrhnout, nebo pokazit.

Ve výběru pánské společenské obuvi máme daleko více možností, než by se mohlo na první pohled zdát. A jak vybrat tu nejvhodnější? Záleží na tvaru, barvě i materiálu. 

V zásadě existují dva základní typy společenské obuvi - s uzavřeným a otevřeným šněrováním. Každý typ se hodí pro jinou příležitost.

K obleku se nosí pouze boty šněrovací na co nejtenčí kožené podrážce. 

O charakteru zvolených bot rozhoduje vždy barva a struktura oděvu, stejně jako styl společenské události či vaší svatby.

K černému obleku je vždy nutné si vzít černé polobotky. Hnědé boty nepůsobí příliš formálně a hodí se pro méně slavnostně pojaté události.

Pro světlý oblek volíme boty hnědé, šedé nebo béžové, aby nevytvářely s oděvem příliš velký kontrast a naopak barevně dobře ladily.

Pozornost věnujte i výběru ponožek! Nezapomeňte, že ponožky musí s obuví ladit a neměly by působit kontrastně. 

K hnědým botám volte hnědé nebo béžové ponožky, k černým botám pak jedině černé.

Společenská etiketa radí úplně se vyhnout bílým ponožkám, ty jsou určeny pouze pro sport. 

Pánský oblek by měl být doplněn také vhodným opaskem. Měl by být ze stejného materiálu a stejné barvy jako zvolená obuv. Klasikou je černý, kožený pásek se stříbrnou sponou na zapínání.

Zdroj: www.snubni-prsten.cz


Hledáte dodavatele na svatbu? S námi získáte až 10% z rozpočtu svatby zpět