Jak vybrat dokonalé místo na svatbu

Najít a případně rezervovat místo na svatbu by pro všechny snoubence mělo být tím prvním, co při svatebním plánování udělají. Jakmile máte svatební místo, můžete už vymýšlet styl, barvy, šaty, dort… ale jak místo vybrat a kde hledat?!

Perfektní místo na svatbu splňuje všechny tři základní požadavky: váš termín nemá rezervovaný, majitelé a personál jsou milí a vstřícní a prostředí zcela odpovídá vaší vysněné svatbě. Abyste byli s místem ale opravdu spokojení, je třeba výběr předem promyslet. Proto jsme pro vás připravili průvodce, jak dokonalé svatební místo vybrat.

Rozhodněte se o typu místa

Chcete mít vše na jednom místě, nebo vám nevadí mezi místem obřadu, hostiny, oslavy a případného ubytování přejíždět? Tohle je třeba promyslet předem, přičemž myslete na to, že s každým další lokalitou se vám svatba prodražuje. Logicky nejvýhodnějším řešením je mít obřad, hostinu i oslavu na jednom místě, oblíbené jsou různé statky, usedlosti, chalupy a penziony, kde mívají k dispozici hned několik obřadních míst i vnitřních prostor.

Ujasněte si, jaký styl se vám líbí

Všechny představy o dokonalé svatbě je třeba si aspoň trochu ujasnit ještě předtím, než místo začnete hledat. Pokud máte vysněnou jednoduchou přírodní svatbu, asi se nebudete chtít brát na zámku. Naopak máte-li vysněné třeba korzetové svatební šaty se širokou sukní, na statku budou působit nepatřičně.

Určete si přibližný rozpočet

Jakmile víte, kolik celkem můžete za svatbu utratit, snadno pak z výběru vyřadíte místa, která si nemůžete dovolit. A naopak, když seženete místo, jehož pronájem je levnější než jste předpokládali, můžete pak víc utratit třeba za svatební dekorace.

Rozmyslete si přibližný počet hostů

Každé svatební místo má nějakou kapacitu, která je pro vás samozřejmě závazná. Rozmyslete si proto, jestli chcete malou nebo větší svatbu, řekněte si přibližný počet hostů a podle toho vybírejte. Pokud chcete mít svatbu venku, na obřad samozřejmě limitovaní nebudete (snad jen počtem židlí), ale na hostinu už by to mohl být problém.

Rozhoďte sítě

Poptejte se známých, kde měli svatbu oni nebo jestli o nějakém hezkém místě vědí. Podívejte se do našeho rozsáhlého katalogu, kde určitě najdete místo, které si zamilujete. A rozhodně čtěte recenze - je dobré vědět, na co se připravit.

Místo před rezervací navštivte

Jakmile pošlete na dané místo poptávku, domluvte si osobní návštěvu. Lépe si tak představíte samotný obřad i rozložení stolů v restauraci a živě si na místo promítnete vhodné dekorace a květinovou výzdobu. Ale také se díky návštěvě seznámíte s personálem a zjistíte, jak jsou schopni vyjít vstříc vašim požadavkům.


Krásné místo na svatbu - Kavárna Pavilon Grebovka


V nádherném pražském parku Havlíčkovy sady se nachází úžasný Pavilon Grebovka, který nabízí dechberoucí výhled na Prahu, díky čemuž je skvělou volbou pro pořádání svatby. Navíc je Pavilon Grebovka jedním z oficiálních oddacích míst na Praze 2, takže tu mají s pořádáním svateb opravdu bohaté zkušenosti. Můžete tu tak uspořádat obřad, ale i oslavu s hostinou, rautem, grilováním a jiným pohoštěním, jaké si budete přát. Díky umístění se tu nemusíte bát pořádat ani větší svatby s větším počtem hostům a v prostředí parku navíc najdete spoustu krásných zákoutí pro své novomanželské fotografie.

Navštívit profil Kavárna Pavilon Grebovka


Hledáte dodavatele na svatbu? S námi získáte až 10% z rozpočtu svatby zpět

Další články na téma Svatební obřad, Místo na svatbu