Jaké drinky by neměly chybět na rozlučce se svobodou?

K létu a letním oslavám patří osvěžující, barevné, hezky zdobené, chutné, oku lahodící, zkrátka dokonalé letní nápoje. V alko i nealko verzích by rozhodně neměly chybět ani na vaší chystané rozlučce se svobodou.

Osvěžte a okouzlete své přátele nápoji a koktejly, které nejsou nijak složité, a přesto vykouzlí dokonalou atmosféru stylové letní zábavy.

Vybrali jsme pro vás ty, na jejichž přípravu stačí jen pár ingrediencí a najdete mezi nimi i osvěžující drinky z kvalitních, suchých nealkoholických vín.

Ty v horkých letních dnech lákají především milovníky zdravého životního stylu, vyhovují kojícím maminkám i těhulkám, jsou skvělé pro řidiče, zkrátka ocení je kdokoliv, kdo bude chtít proplout svatební či předsvatební zábavou s čistou hlavou. :-)

Summertime-Cup

4 jahody, kostky ledu, 2 cl jahodového sirupu, suché nealkoholické víno Pearl  Blanc.

Jahody rozpulte a s několika kostkami ledu vložte do větší sklenice. Zakapejte jahodovým sirupem, zalijte vychlazeným vínem a promíchejte.

Tropicano

3cl pomerančového džusu, 2cl ananasového sirupu, suché nealkoholické víno Pearl  Blanc.

Smíchejte pomerančový džus s ananasovým sirupem, zalijte suchým nealkoholickým vínem, můžete dozdobit plátkem pomeranče nebo kouskem ananasu s kúrou.

Kir Royal

Španělský sekt typu Cava Freixenet, 1 cl Crème de Cassis, hroznové víno

Do sklenice na sekt vlijte Crème de Cassis a pak opatrně po stěně skleničky dolévejte sektem.

Obě ingredience musí zůstat oddělené, abyste dosáhli krásného, kontrastního efektu. Ozdobte kuličkou hroznového vína.

Růžové Porto

6 cl portského, 12 cl toniku mátu, led

Do velké vinné sklenice dejte kostky ledu, vlijte portské a tonik. Ozdobte lístky čerstvé máty.

Martini Royale Rosato

5 cl Martini Prosecco sekt, 5 cl Martini Rosato, led, měsíček pomeranče (nebo lesní plody)

Do větší vinné sklenice vložte led, nalijte 5 cl Prosecco sektu a 5 cl Martini Rosato nebo Bianco vermutu, dobře promíchejte. Ozdobte pomerančem nebo lesními plody.

Jahodové daiguiri

4 cl Bacardi Superior, 2 cl limetové šťávy, 6 čerstvých jahod, 1-2 cl cukrového sirupu drcený led

Do mixéru vložíme drcený led a přidáme všechny ingredience. Promixujeme a celý obsah mixéru nalijeme do vychlazené koktejlové sklenice, dozdobíme jahodou nebo limetkou.

Malinové mojito

4 cl rum Bacardi Razz, jednu nebo půl limetky, 5 malin, 1 - 2 stonky máty, 2 lžičky třtinového cukru, sodu, led, nebo ledovou tříšť.

Do vysoké sklenice vložíme nakrájenou limetu, maliny a přidáme třtinový cukr. Vše důkladně podrtíme a poté přidáme mátu.

Nakonec přidáme rum a led nebo ledovou tříšť. Dolijeme sodou a lehce vše promícháme. Vložíme dvě brčka a můžeme podávat.

Caipirinha s rumem

1 sklenici perlivého SodaStream Caipirinha, 2 čajové lžičky (10 ml) cachaca nebo jiného kvalitního rumu (ale může být i varianta bez alkoholu), okurku na ozdobení a 2 limetky

Do sklenky nakrájejte omytou limetku, vhoďte ledové kostky, nalijte perlivou vodu s příchutí Caipirinhy a nakonec nápoj ozdobte plátkem okurky.

 
Zdroj: blesk.cz, ona.idnes.cz
Foto: Pixabay.com


Hledáte dodavatele na svatbu? S námi získáte až 10% z rozpočtu svatby zpět