Jídlo na svatbu podle vašich představ

Jídlo je na svatbě velmi důležité a jeho zařizování a výběr vám může dát pořádně zabrat. Včasným výběrem cateringové společnosti si ušetříte spoustu nervů a zajistíte tak, že bude všem hostům chutnat a nebude na vás čekat nepříjemné překvapení.

Výběru opravdu věnujte dostatek pozornosti a dejte si časovou rezervu. Při plánování na poslední chvíli by se vám mohlo stát, že všechny kvalitní cateringové společnosti budou již rozebrané a vy se budete muset spokojit s náhradní variantou. 

Na začátku byl rozpočet…

Než se však pustíte do oslovování společností, nejdříve se rozhodněte, co vlastně chcete. Rozmyslete si způsob servírování – slavnostní svatební hostina, svatební raut nebo oboje? Stejně jako všechno je i volba občerstvení na svatbu závislá na rozpočtu. Stanovte si tedy rozpočet na občerstvení a na základě toho se rozmyslete. Velmi častou variantou je menší svatební hostina s rodinou a poté party s rautem pro ostatní svatebčany.

Raut samozřejmě může korespondovat s tématem svatby, pokud ho máte. Stejně tak si můžete nechat připravit klasickou hostinu. Konkrétní skladbu pokrmů a chodů pak doladíte už s profesionály, kteří vám budou schopni poradit, co frčí a co je možné připravit v rámci vašeho rozpočtu.

Svatební catering jednohubky kaviár
Nezůstaňte u jedné poptávky

Během příprav se nebojte poslat poptávky do více firem a klidně si domluvit i několik ochutnávekJe to přece váš velký den a všechno musí být podle vašich představ a chutí. Je tedy docela možné, že se rozhodnete pro oběd u jedné společnosti a dort s rautem nakonec objednáte jinde. 

Při volbě konkrétního občerstvení se snažte zohlednit i roční období a místo, kde svatbu pořádáte. V letních měsících byste měli podávat lehčí pokrmy, zatímco v zimě si můžete dovolit i něco hutnějšího. Myslet byste měli i na dietní varianty pokrmů, pro případ, že má někdo alergii, cukrovku nebo jiné zdravotní problémy. Nezapomeňte ani na vegetariánské občerstvení. 


Letní venkovní party budou náročnější na chlazení nápojů i jídla, proto je dobré se s cateringem domluvit i na zapůjčení nádob na chlazení, případně ohřívání jídlaV současnosti jsou toto schopny společnosti bez problémů zařídit. Musíte však počítat s tím, že se cena těchto služeb promítne do výsledné částky, kterou za catering zaplatíte.

Pánovaní svatebního rautu nemusí být věda, nicméně to nějaký čas zabere. Každopádně platí, že stačí si rozmyslet, co chcete a pak najít dodavatele, který je schopný vaše požadavky splnit. Potom už se jen můžete těšit na skvělé jídlo a bezchybný servis.


Hledáte dodavatele na svatbu? S námi získáte až 10% z rozpočtu svatby zpět