Koho na svatbu zvát nemusíte

Svatba není sraz spolužáků ze střední, ani něco jako oslava narozenin, ke které se nakonec přichomýtne kdekdo.

Svatba je velmi soukromá záležitost a seznam svatebních hostů může být někdy ožehavým tématem. Ale proč? Je to přece docela jednoduché.

Rozdělte si hosty podle důležitosti JEN pro vás dva, tzv. A list a B list. Áčkový seznam bude obsahovat hosty jako jsou rodiče, sourozenci a jejich partneři, svědkové, družičky a nejlepší přátele.

Béčkový list, to budou lidé, které máte sice rádi, ale jaksi jste s nimi ztratili kontakt, nebo se stýkáte minimálně. Jsou to např. bývalí spolužáci, lidé, kterým jste byli na svatbě před pěti a více lety, bývalí sousedé, bývalí kolegové atd.

A koho můžete s klidným svědomím ze seznamu vyškrtnout? Bývalé partnery, své šéfy, ať už máte jakkoli dobrý pracovní vztah, sousedy, se kterými se potkáváte každé ráno u výtahu, ale tím vaše styky končí.

Dále pak vzdálené příbuzné, které znáte jen z fotek, kamarády partnerů a bývalé partnery vašich hostů, kohokoliv, o kom víte, že nezvládá alkohol a ztropí díky tomu ostudu vždy a všude.

Díky dodržení těchto pravidel máte slušnou šanci, že váš svatební den se nezvrtne v cosi, co jste si rozhodně nepředstavovali a zároveň, že váš rozpočet zůstane v patřičných mezích.


Hledáte dodavatele na svatbu? S námi získáte až 10% z rozpočtu svatby zpět

Další články na téma Svatební oznámení, Koordinace svateb