Kredum – kouzlo jedinečnosti

Zavítáte-li do malebného městečka Pecka v Podkrkonoší, možná byste jen těžko čekali, že právě zde se nachází v naší republice největší výrobce snubních prstenů z nerezové oceli damasteel. Tím výrobcem je firma Hynek Kalista - KREDUM CZ s.r.o.

Na začátku to byl hlavně koníček a snaha tvořit netradiční dárky pro své blízké. Manžele Kalistovi totiž pojí láska k rukodělné práci, na kterou kladou velký důraz. 

Vyráběli šperky z oceli, železa, drobnou bižuterii z různých přírodních materiálů a netradiční bytové doplňky.

Když se pak pod ruku pana Kalisty dostala ocel damasteel, následoval i pokus vyrobit originální snubní prsteny. A to se ukázalo jako stěžejní bod, který všechno změnil.
 

snubnní prsteny   snubní prsteny


Na trh se tak dostalo něco nového, „neokoukaného“ a žádaného. Se vrůstajícím počtem objednávek se pak i přirozeně dostavovaly nové výrobní postupy a všechny výrobky se postupně vyvíjely.

Dnes už má tato firma svou tradici, značku i několik zaměstnanců. Hlavním společným rysem je ruční výroba bez šablon a přesných strojů, která dává šperkům i jiným výrobkům osobité kouzlo neopakovatelnosti. 
 
snubní prsteny   snubní prsteny


Jak již bylo řečeno, zaměření je hlavně na snubní prsteny z nerezové oceli damasteel, nerezové oceli, titanu a v posledních letech také na zlato a stříbro.

Pokud Vás jejich práce oslovila, naplánujte si včas výlet do Pecky, kde též můžete navštívit romantický hrad Kryštofa Haranta nebo si pochutnat na jedinečné zmrzlině z pravého ovoce v Cukrárně Zlatá Pecka v podhradí.

Pro objednání i další informace navštivte www.kredum.cz
 


Hledáte dodavatele na svatbu? S námi získáte až 10% z rozpočtu svatby zpět