Léto je doba seznamování, najděte pravou lásku!

Léto je období, které přeje flirtování i sexuálním zážitkům. Podle odborníků se v létě do seznamování pouští o 75% více nezadaných lidí než v zimě.

Čtvrtina Čechů je v létě navíc i sexuálně aktivnější. Na druhou stranu však stále roste počet nezadaných mladých lidí.

V současné době je v České republice více než 11,5 % mužů a 7,5 % žen ve věku 20 až 39 let, kteří žijí samostatně.

Právě tato skupina je v případě neúspěchu nejvíce ohrožena depresí. V následujícím článku vám proto přinášíme několik tipů, jak se chmurným myšlenkám vyhnout a kde se v létě seznámit.

Za láskou nemusíte nutně cestovat do zahraničí!

Pokud si myslíte, že za láskou musíte odcestovat ze země, jste na omylu. Němečtí sociologové totiž zjistili, že téměř 30% lidí našlo partnera v okruhu svých známých, 17% nezadaných se pak seznámilo v zaměstnání.

„Problém často je, že nezadaní nejsou schopni poznat vhodného partnera ani tehdy, když ho vidí denně. Většinou se také bojí, že případný neúspěch vztahu poznamená atmosféru na pracovišti nebo dosavadní přátelství,“ uvádí osobní kouč Aleš Kalina, který se na oblast vztahů zaměřuje.

Příležitost k seznámení čeká všude!

Oblíbené místo pro seznamování jsou nejrůznější kluby a diskotéky, podle průzkumu zde potká svůj protějšek asi 20 % lidí. V létě jsou pak samostatnou kapitolou festivaly.

Na několikadenním festivalu se můžete seznámit s řadou zajímavých lidí, které navíc baví stejný hudební styl. Navštívit rovněž můžete rozličné venkovské zábavy, hody nebo poutě. Vhodným místem k seznámení je také koupaliště, kde se v létě zdržuje hodně lidí.

Internetové seznamky pomohou překonat stud

Pokud patříte k těm stydlivějším nebo se v létě nikam nedostanete, své štěstí můžete najít i online. Seznamování přes internet je mezi nezadanými stále populárnější. Internetové seznamky nebo chaty využívá asi třetina Čechů, vztah naváže zhruba každý pátý.

Jak uspět v lásce? Návod hledejte sami v sobě!

Neúspěch v navazování vztahů může mít neblahý vliv na psychiku člověka. Obzvláště v létě, kdy si tolik lidí užívá, mohou ti, kteří se marně snaží seznámit, upadnout do deprese.

Problém však dle odborníků tkví především v nastavení nezadaného. „Aby se člověk mohl seznámit, musí mít především rád sám sebe. Pokud vyjde na diskotéku s tím, že se zase s nikým neseznámí, pravděpodobně to tak dopadne.

V případě dlouhodobého problému v navazování vztahů je proto žádoucí přehodnotit postoj k sobě samému a odstranit bloky, které vznikají v dětství nebo po předchozích neúspěšných vztazích,“
vysvětluje Aleš Kalina.

Zdroj: ales-kalina.cz


Hledáte dodavatele na svatbu? S námi získáte až 10% z rozpočtu svatby zpět

Další články na téma Jak požádat o ruku, Láska, vztahy, sex