Malé děti na svatbě – problém, nebo legrace?

Chystáte svatbu a máte trochu obavy pozvat přátele, kteří si určitě neodpustí přivést i své nejmenší ratolesti? Myslíte si, že svatba je významná společenská událost, na kterou děti nepatří?

Něco takového je samozřejmě věc názoru, pokud jsou však vaše obavy a pochybnosti ryze organizační, můžeme vás ujistit, že svatba s dětmi nemusí být vůbec předem zaručená katastrofa. Naopak!

Svatby s dětmi mají rozhodně své kouzlo a jejich přítomnost dodá svatebnímu dni ojedinělou atmosféru. Jsou u toho samozřejmě i obvyklé starosti a nutnost přizpůsobit se. Hodně malé děti bývají neklidné během obřadu, který je pro ně zdlouhavý, nezajímavý a nudný.

Někdy se musí jeden z rodičů “obětovat“ a jít s dítětem ven, aby nerušilo. U svatebního stolu obvykle také neposedí, snědí sotva pár soust a ustavičně odbíhají, hrají si s ostatními dětmi a je třeba na ně dohlížet. Často se hned na začátku hostiny umažou nebo pobryndají.

Tohle všechno se však dá i v tak významný den docela době přežít, uvolněná a veselá atmosféra svatebního odpoledne vám s tím pomůže víc, než byste čekali.

Dětem obvykle vydrží energie i do pozdních hodin a nebývá nutné s nimi brzy večer odcházet. Nechte je, ať si tuhle slávu s vámi užijí!

Zajistit dětem program, nebo alespoň nějakou malou zábavu, bude rozhodně oceněno. Někdy snoubenci zamluví pro své malé hosty skákací hrad, nebo i kouzelníka. Postačit však může třeba hezký a dobře vybavený dětský koutek, stůl s omalovánkami apod.

Nezapomeňte také na atraktivní sladký bar a dětský dávkovač na nápoje, který pomůže dětem nezapomínat během dne na pitný režim.

Hošíci v dokonalých oblecích a malé princezny v krásných šatech budou také nenahraditelným zkrášlením svatebních fotografií. Jejich rodiče jsou nakonec vždy rádi, že s nimi jejich děti mohly prožít tento velký den. A uvidíte, že vy budete také! :-)

Foto: CEREMONY KIDS


Hledáte dodavatele na svatbu? S námi získáte až 10% z rozpočtu svatby zpět

Další články na téma Zábava na svatbu, Koordinace svateb, Děti a rodina