Návod na děti na svatbě aneb jak o nich ani nevědět

Děcka na svatbě se dají zvládnout. Pokud je vaši přátelé berou s sebou, mrkněte na tyto zaručené tipy. O malých hostech nebudete ani vědět.

Nejmenší hosté dokážou otočit vzhůru nohama i tu nejlépe naplánovanou svatbu. Připravte jim program a váš velký den bude perfektní. Navíc vám budou vděční jak hosté-rodiče, tak i bezdětný zbytek. Zabavit děcka nestojí mnoho úsilí ani peněz, jak na to?  

Uvítací balíček – zaujměte jejich pozornost  

Zatímco dospěláci se po příchodu seznamují s ostatními hosty, dávají si „welcome drinky” a řeší novinky se starými známými, děti se nudí. Připravte jim na úvod balíček a zabavte je, než to celé vypukne. Pokud děcka nemáte a na výběr obsahu si netroufáte sami, nechte si poradit od zkušeného rodiče z řad vašich přátel. 

Pohodová svatba s dětmi - uvítací balíček

Omalovánky jako gesto

To nejmenší, co můžete udělat, je připravit dětem omalovánky. Nezadrží je to na dlouho, ale každá chvilka se počítá. Navíc toto gesto směrem k dětem hosté-rodiče upřímně ocení. Ne každá svatba je totiž “friendly” k nejmenším. 

Pohodová svatba s dětmi - omalovánky

Bublifuk zabije dvě mouchy jednou ranou 

Čím naopak získáte hromadu času je bublifuk. Dělání bublin je poměrně neškodná zábava, kde nehrozí zranění ani zašpinění. A navíc budou na fotkách bubliny vypadat báječně. 

Pohodová svatba s dětmi - bublifuk

Postavte jim vlastní království

Postavte týpí nebo improvizujte a vytvořte oddělený koutek. Zkrátka dětem zařiďte trochu soukromí a hodně polštářů a hraček. Není lepší způsob, jak děti zabavit na celé odpoledne. Co všechno děti čeká uvnitř? Záleží na věku i vkusu. Důležité ale je, aby měly stranou od dospěláků vlastní večírek. 

Pohodová svatba s dětmi - týpí

Odstrkovadla jako adrenalin hlavně pro ustrašené rodiče

Pokud vám nechybí odvaha, pořiďte na svatbu pár obyčejných dětských odstrkovadel, nebo vyzvěte hosty-rodiče, ať je svým prckům na svatbu donesou. Bude to adrenalin, ale děti mají o zábavu postaráno na hodiny. Další možnost je bezpečnější. Kočárky a auťáky taky baví. 

Pohodová svatba s dětmi - odstrkovadla a další hračky

Trampolína nebo nafukovací hrad

Pokud je počet dětí velký a najdou se i ochotní rodiče, kteří na děti dohlédnou, nafukovací hrad nebo trampolína se pro děti rovná ráj. Jen pozor, ať se vám zábava nezvrhne a dospěláci tam děti vůbec pustí. P. S. netřeba být megaloman, malý hrádek bohatě stačí. 

Pohodová svatba s dětmi - trampolína

Raději budete, když zábavu pro děti někdo zařídí za vás? Pak si vyberte místo na svatbu s dětským koutkem. Občas narazíte i na možnost hlídání. Prozkoumejte, kde takové zázemí pro děti mají. 

Zdroj obrázků: Pinterest 


Hledáte dodavatele na svatbu? S námi získáte až 10% z rozpočtu svatby zpět

Další články na téma Děti a rodina