Nová generace snubních & zásnubních prstenů s drahokamy Sirius

Uvažujete o koupi zásnubního nebo snubního prstenu? V současné době jsou běžně k dostání dvě  varianty osazení šperku bezbarvými kamínky, a to buď zirkony, nebo diamanty. A co když existuje ještě nová třetí možnost, která je krásnější než samotný diamant a nepoškrábe se jako zirkon? Představujeme Vám drahokam Sirius (SiC). Pojďme si Sirius představit a porovnat jeho vlastnosti se zirkonem a diamantem.

Sirius vs. kubický zirkon

Zirkon je z hlediska barvy, brilance a ceny dokonalým kamínkem, který má jednu, ale zcela zásadní vadu a tou je jeho nedostatečná tvrdost. To znamená, že pokud si necháte zasadit zirkon do snubního či zásnubního prstenu, bude se krásně třpytit, ale jen do té doby, než kamínek „poškrábete“ a ztratí brilanci. Výměna samotného kamínku, především ve snubních prstenech se pak může prodražit. Sirius s tvrdostí 9.25 (druhá nejvyšší po diamantu) vydrží krásný po generace a nehrozí tak nebezpečí, že jej běžným nošením poškrábete a kamínek ztratí ze své krásy a brilance. 

Zásnubní a snubní prsteny s drahokamy Sirius

Sirius vs. diamant

Pokud porovnáme stejně hodnocené kamínky (barvy, čistota, výbrus), pak má Sirius až o 10% větší brilanci a o 200% více ohně než diamant. Sirius je více houževnatým drahokamem (nikoliv tvrdším), který je méně náchylný na prasknutí, pokud Vám například spadne šperk na tvrdou zem. 

Cenový poměr Sirius vs. diamant je opravdu značný, kdy diamant dosahuje až několika násobku ceny Siriusu. Nutno poznamenat, že diamant (kromě 1-2% skutečně vzácných kamenů) ani Sirius nejsou investiční drahokamy nebo držiteli hodnoty, jak se snaží mylně některé společnosti předkládat. Znamená to, že pokud zakoupíte 1.00ct diamant, pak se v žádném případě nejedná o investiční kámen a to samé platí i u menších kamínků, které se běžně používají v zásnubních a snubních prstenech. 

Cenové porovnání Sirius vs. Diamant | 1.00ct / F / VVS1 / kulatý výbrus)

Sirius: Kč 9 500,- včetně 21% DPH

Diamant: Kč 160 000 až 350 000,- včetně 21% DPH (uvedená cena diamantu je odvíjí do více hodnotících kritérií a je tudíž orientační)

Shrnutí

Syntetický drahokam Sirius (SiC-moissanite) tvoří nový módní trend ve světě šperků. Je ideální náhradou místo doposud zavedených drahokamů, kdy zákazník získá za přijatelnou cenu krásný bezbarvý drahokam a za ušetřené peníze, které by utratil za diamantový šperk, si může třeba částečně zařídit novou domácnost, popř. peníze použít pro financování samotné svatby. 

Více o drahokamu Sirius a jeho vlastnostech a exkluzivní kolekci šperků naleznete na: www.siriusgem.com

Drahokam Sirius je také možné zakoupit a nechat si jej zasadit do vašich šperků ve většině zlatnictví v ČR.Zásnubní a snubní prsteny s drahokamy Sirius


Hledáte dodavatele na svatbu? S námi získáte až 10% z rozpočtu svatby zpět

Další články na téma Snubní prsteny, Zásnubní prsteny