Nové trendy zdravé výživy – nejen pro budoucí nevěsty!

Bezpočet nevěst odstartuje v roce 2017 svůj nekonečný seznam zdravotních rezolucí k dosažení vrcholové svatební krásy - ale kolik z těchto “fitness goals“ je skutečně vhodných právě pro vás a jak jich dosáhnout?

Inspirovali jsme se rozhovorem magazínu BRIDES s odbornicí na wellness a výživu Nikki Ostrower, a jejím odborným poradenstvím budoucích nevěst, které si chtějí zlepšit své zdraví a samozřejmě udělat i něco pro krásu, před svým velkým dnem.

Nikki Ostrower varuje především před tzv. svatebním stresem, který podporuje tendenci k přejídání nebo k bezmyšlenkovité konzumaci potravin, které ke zdravému životnímu stylu zrovna nepřispívají.

Jak tedy tento druh stresu porazit, nebo jak se mu vyhnout? Jedním z klíčů je udržování si dobré nálady, což by neměl být zas až takový problém, blížící se svatba je přece důvod k radosti a někdy až k nakažlivému nadšení, nemyslíte?:-)

Pokud jde o konkrétní doporučení, Ostrower propaguje např. adaptogenní byliny, které pomáhají odbourávat stres a efektivněji jej zvládat.

Posilují imunitu i vyváženost naší nálady. Najdete je v obchodech zaměřených na zdravou výživu a podle doporučení Nikki Ostrower, obohatí nejen náš jídelníček, ale i duši!

Jablečný ocet dále pomůže zlepšit trávení, nejvíc výhod získáme z jeho nepasterizované formy.
Neopomenutelná je také kurkuma – super antioxidant, který pomáhá v boji proti volným radikálům, má antiseptické a také protizánětlivé vlastnosti. Silný kuřecí vývar zase dodá sílu a potřebnou energii.


Co je však podle Nikki Ostrower nejdůležitější? Je to způsob, jakým jídlo na talíři vlastně vnímáme. Je nutné jej vnímat s potěšením, vnímat jeho vizuální dokonalost a barvy. Jíst v klidu a v celkové pohodě, nejlépe s milovanou osobou u stolu!:-)

Zdravý jídelníček pak jde samozřejmě ruku v ruce s dostatkem zdravého pohybu a pravidelným cvičením, které upevní postavu i svaly, ale zároveň začne pozitivně ovlivňovat naše rozpoložení.

Jste připraveny? Je nejvyšší čas začít! :-)

Foto: Pixabay.com


Hledáte dodavatele na svatbu? S námi získáte až 10% z rozpočtu svatby zpět

Další články na téma Děti a rodina, Láska, vztahy, sex