Pánské svatební obleky – jaké jsou letošní trendy?

Klasický styl černých obleků zůstává pro svou nadčasovost v popředí oblíbenosti, nicméně módní návrháři nabádají k mírnému uvolnění formálnosti a možná i upjatosti pánského svatebního obleku.

Zajímavým zpestřením se tak stává například výšivka, či nášivka na klopy v kontrastním provedení. Stejné oživení může navodit tzv. kravatový šátek nebo neobvykle řešená vesta.

Geometrické vzory a textura s květinovým vzorem, to jsou další zajímavosti a nejnovější trendy, které nám u svých modelů předvádí například známý Valentino.

Odvážný potisk saka také vypadá skvěle a přitom dokonale ladí k běžným, formálním kalhotám. Kalhoty zúžené ke kotníkům jsou vhodné pro kombinaci s klasickou společenskou obuví, ale budou se dobře vyjímat, i když k nim obujete více ležérní boty, nebo například mokasíny.

Co se týče doplňků a košil, v tomto segmentu se návrháři rozhodli být extrémně kreativní. Vybízí tak například k nošení vyšívaných košil a k začlenění méně tradičních doplňků, jako jsou šle, klobouky, extravagantní hodinky, řetězy a šátky.

Je třeba zmínit také 3D efekt pánských obleků, který je vidět téměř v každé nové kolekci Giorgio Armani, Missoni či Boglioli. Pánský oblek dostává tímto efektem určitou dynamiku a rozhodně upoutává pozornost. Hodně se upozorňuje také na zmíněné květinové motivy.

Nové trendy také jednoznačně směřují k tzv. stylu “britského šviháka.“ I tady se však zohledňují i potřeby milovníků klasiky. Oblíbená je například kombinace černé barvy s tmavě modrou, doplněná sněhobílou košilí a motýlkem.

Stále platí, že smoking je podle společenských pravidel vhodný teprve až na večerní oslavu, na svatební obřad během dne se nenosí.

Co lze jednoznačně nazvat módním hitem sezóny 2017, to je smaragdově zelený odstín. Tato barva může být použita i k typické černobílé kombinaci saka, kalhot a košile.

Za nejpopulárnější tkaninu je u pánských obleků letos považován samet s matným efektem, zpestříte-li jej právě smaragdově zelenou jiskrou, úspěch bude zaručen.

I přes rozmanitost potisků, barev a textur, módní návrháři zcela jasně interpretují naléhavost stylu. Prioritou zůstává jednoduchost a elegance saka na jeden nebo dva knoflíky, takový model umožňuje provedení v jakékoli barvě, s přidáním značného množství stylových doplňků.
 

Zdroj: cs.modes.info
Foto: Pixabay.com
 


Hledáte dodavatele na svatbu? S námi získáte až 10% z rozpočtu svatby zpět