Pět omylů o zimních svatbách

Není-li typická červencová svatba vaším “šálkem čaje“, nebo vidíte-li tu největší možnou romantiku právě na pozadí zasněžené zimní krajiny, pak je náš dnešní článek určen právě vám.

Zima se stává u nás i v zahraničí stále oblíbenějším obdobím pro uspořádání svatební oslavy, a jsou pro to určitě dobré důvody.

Sníh lesknoucí se zimním sluncem, led, zimní motivy, atmosféra spící a přitom romanticky pohádkové krajiny, voňavý horký punč a praskající dřevo v krbu, sněhobílý kožíšek přehozený přes svatební šaty, focení v padajícím sněhu…

V zimě nemůžeme mít svatební obřad venku

Omyl číslo jedna. Nemusíte zrovna šplhat na vrcholek hory a tam být oddáni v ohlušujícím větru. Svatební obřad venku však není nemožný ani v zimě.

Jen bude nutné přizpůsobit se oblečením, příjemná bude určitě možnost dodání horkých nápojů, k zahřátí hostů během obřadu.

Řešením může být také příjemně vytopený party stan nebo altán. Budete-li mít svatbu na horách a své “ano“ si chcete říct opravdu symbolicky třeba na vrcholku kopce nad hotelem, nechte hosty sjet po obřadu dolů k chatě na předem připravených sáňkách! :-)

Svatební focení bude probíhat jen uvnitř

To je další velký omyl a byla by to opravdu velká škoda.  Pro tuto příležitost můžete využít spoustu zajímavých doplňků – vysoké bílé kozačky nebo holinky, chlupaté rukavice, velký deštník chránící před padajícím sněhem apod.

Zimní chlad bude dobrým důvodem, abyste se k sobě mohli během focení pořádně a zamilovaně přitisknout! Fotky na saních nebo při procházce ruku v ruce sněhovou peřinou vám bude kdekdo závidět. :-)

Budu muset mít svatební šaty s dlouhým rukávem

Ani to není bezpodmínečně nutné, i když dlouhé rukávy, především krajkové, patří k současným velmi oblíbeným trendům. I v zimě však můžete zvolit svatební šaty s krátkými rukávy nebo na ramínka.

Zimní svatba se přecejen bude z větší části odehrávat uvnitř a venku vás zahřeje krásná pelerínka nebo kožíšek. I pro samotné svatební šaty můžete zvolit silnější a tím teplejší materiál.

Květiny budou v zimě problém

Je zřejmé, že svatební kytici z lučního kvítí budete muset v zimě nejspíš oželet. Spousty nádherných barevných květin jsou však k mání po celý rok, i když ve svatebním rozpočtu budou v tomto období znamenat poněkud vyšší položku než v létě.

Pokud však jde o barvy, velikosti a rozmanitost květin, nemusíte se bát, že váš výběr bude v zimě nějak zvlášť omezen.

Hosté nebudou nadšení ze svatební oslavy v zimě

Budete překvapení, protože i tohle může být přesně naopak. Svatba v létě nikoho nepřekvapí, navíc je často potíž chytit v daném místě vytoužený termín a nijak výjimečné není ani nutné přizpůsobení se času pozvaných, kteří mají v létě naplánovanou dovolenou.

Kromě toho však zimní svatba skýtá všem zúčastněným spoustu nevšedních možností zábavy i gastronomických požitků. Svůj svatební pobyt na horách můžete vylepšit příjemným wellness odpolednem pro hosty, lyžováním, horskou saunou, projížďkami na saních s koňmi apod.

Svatební hostina u krbu s otevřeným ohněm, svařené víno a třeba i zvěřina jako součást svatebního menu, spolu s ryze zimní svatební dekorací…mohl by vůbec někdo odolat? :-) A co teprve svatba s vlastním pojetím Vánoc? :-)

Foto: Pixabay.com


Hledáte dodavatele na svatbu? S námi získáte až 10% z rozpočtu svatby zpět