Šeříková svatební kytice – vydrží celý den?

Jsme právě v sezóně šeříku a šeřík na svatbě, to je lákavá představa, nemyslíte? Šeřík nádherně voní a jeho hrozny květů v krásných barvách jsou překrásnou jarní dekorací do našich interiérů.

Problém je pouze v tom, že kvete poměrně krátce a nastoupí-li rychle vysoké letní teploty, rychle odkvétá.

Stejně tak mu nesvědčí deštivé počasí, květy pak těžknou, hnědnou a rychle opadají. Chcete-li mít svatební kytici nebo květinovou výzdobu z šeříku, musí být předem dobře ošetřen, aby vydržel a předčasně neosychal, nebo nezačal vadnout.

Do kytic se váže šeřík s krátkými stonky, krásně vypadá například bílá plnokvětá varianta, ale neméně lákavé jsou samozřejmě i fialové odstíny. Šeřík nevkládejte do příliš studené vody, někdo také doporučuje stonky rozbít.

V kytici by pak měl bez větších problémů vydržet celý den, pokud jej samozřejmě po obřadu nezapomenete vložit do vázy s vodou. Šeřík je možné využít právě teď na jaře a dokonce i v zimě, kdy se speciálně urychluje.

V hlavní svatební sezóně, během července a srpna, však už bývá s šeříkem trochu problém a často se doporučuje nahradit jej jinými květinami.

Šeřík bude nádherně vypadat v kombinaci s tulipány, pivoňkami, růžemi a také dekorativní zelení.Všechny tyto květy jsou krásnými a barevnými posly jara, doplňovat je mohou i jarní bylinky.

Poraďte se o všech svých možnostech u své floristky, uvidíte, že budete mít mnohé na vybranou! :-)

Foto: articlewedding.com
 


Hledáte dodavatele na svatbu? S námi získáte až 10% z rozpočtu svatby zpět

Další články na téma Svatební kytice, Svatební dekorace