Správná péče o pleť

Abyste měla nejen ve svatební den krásnou pleť, je třeba se o ní starat průběžně. Stojí to za to!

Tajemství zdravé pleti spočívá především v pravidelné péči a správné životosprávě. Každá žena touží po krásné hebké pokožce a platí to dvojnásob, když se blíží chvíle svatebního dne. O pleť je třeba pečovat dlouhodobě, ale i když jste to až do teď často zanedbávala, ještě je čas vše napravit.

Péče o pleť půl roku před svatbou

Alespoň tři až šest měsíců před svatbou navštivte kosmetičku, která nejenže vaši pokožku vyčistí, ale určí také typ pleti a na základě toho Vám doporučí správné přípravky, které budete používat pro čištění a výživu pleti. Od té doby byste měla docházet pravidelně alespoň jednou za měsíc na profesionální vyčištění pleti.

Každodenní péče o pleť

Velice důležité je provádět každodenní péči o pleť doma. Kůže potřebuje důkladně vyčistit ráno a především večer, protože v noci dochází k obnově buněk a zbytky make-upu nebo nečistoty nasbírané za celý den pokožku velmi zatěžují a proces regenerace zpomalují. Proto nezapomínejte obličej před spaním vždy pečlivě odlíčit. Podle typu pleti použijte vhodné odličovací mléko nebo čistící gel a tonikum a pak naneste noční krém. Ten obsahuje vyživující složky, které se právě v noci dobře vstřebávají a dodávají pokožce živiny. 

Velmi jemná a často citlivá bývá kůže v okolí očí, proto na tyto partie používejte speciální oční krémy. Měly by se aplikovat jemným vklepáváním do pokožky. Ráno pleť opět vyčistěte stejným způsobem jako večer a vmasírujte denní krém. Volte spíš hydratační, který dodá kůži potřebnou vlhkost. 

Ženy se někdy mylně domnívají, že když mají masnou pleť, je používání krémů zbytečné. Ale i mastná pleť může být uvnitř dehydrovaná a proto je zvlhčující péče nezbytná. Jestliže se pohybujete v prostředí, kde je suchý vzduch, noste sebou v rozprašovači trochu minerální vody a obličej čas od času postříkejte. Pleť se vám brzy rozzáří a bude jasnější. 

Jednou týdně si také dopřejte pleťovou masku a peeling. Maska pleť rozjasní a pomocí peelingu odstraníte odumřelé buňky a kůže bude krásně hladká.

Správná životospráva - klíč ke krásné pleti

Důležitým faktorem v péči o pleť je i dodržování správné životosprávy. Dostatek spánku, pitný režim a zdravá strava dokáže udělat zázraky. Pleť bývá velice unavená, když často ponocujete, pijete pouze kávu a alkohol, kouříte a stravujete se ve fastfoodech. To se pak projevuje i na povrchu. Kůže je povadlá, má našedlou nevýraznou barvu a vystupují vrásky. 

Dopřejte si pravidelný odpočinek, doba spánku by měla ideálně činit 8 hodin. Mějte u sebe neustále láhev s vodou a snažte se vypít aspoň 2 litry tekutin za den. Káva se samozřejmě do pitného režimu nepočítá, protože odvodňuje. Ke každému šálku kávy vypijte sklenici vody. Pozor také na slazené nápoje. 

Jezte hodně ovoce a zeleniny, omezte tučná jídla a sladkosti. Pleti můžete také pomoci užíváním vitamínů, vhodné jsou hlavně vitamíny A, B, C a E, beta karoten a omega 3 mastné kyseliny. Toxické látky se dostávají z těla pocením, proto sportujte, nejlépe na čerstvém vzduchu, nebo choďte do sauny.

Pozor na sluníčko!

V letním slunečném počasí obličej příliš nevystavujte paprskům a vždy používejte krémy s dostatečně vysokým faktorem. Nejen že byste se mohla spálit, UV záření způsobuje stárnutí pleti a dochází ke vzniku vrásek. To samé platí pro návštěvu solária. Snědá pleť působí sice svůdně, ale vždy byste měla použít speciální krém a dobu pobytu na slunci ani v soláriu zbytečně neprodlužovat.


Hledáte dodavatele na svatbu? S námi získáte až 10% z rozpočtu svatby zpět

Další články na téma Svatební líčení