Svatba patří k nejvíc stresujícím životním událostem. Jaká bude ta vaše?

Svatební přípravy jsou obvykle na programu snoubenců zhruba půl roku před svatbou a s blížícím se datem dne “D“, jen málokterá nevěsta dokáže skrýt rozechvění a nepřenášet je na své nejbližší okolí.

Samotné svatební přípravy jsou však často také zkouškou nervů a vzájemné podpory. Málokdy se v těchto dnech vyhnete stresu a rozčilení z toho, že některé, pro vás důležité věci a detaily prostě nejsou tak, jak by měly být.
 
Někteří napůl v legraci upozorňují na to, že snaží-li se nevěsta za každou cenu přimět svého nastávajícího k aktivní účasti na svatebních přípravách, je na nejlepší cestě k nervovému zhroucení a nakonec k rozchodu. Co si o tom myslíte vy?
 
Je jistě pravda, že svatba leží v drtivé většině případů na bedrech nevěsty. Veškeré zařizování, objednávání, shánění dodavatelů, výběr šatů, dortu, prstýnků i hudby… V čem z toho všeho vám byl váš partner skutečnou oporou, radil vám a jevil zájem, stál po vašem boku a spolurozhodoval?

Choval se jako budoucí ženich, který ví, že jde o záležitost, na kterou musí a měli by být vždy dva? Nebo bez dotazů a poznámek odsouhlasil vše, s čím jste za ním v té věci přišla?

Odpovězte si upřímně a pokuste se o změnu. Stres a všechna nervozita sice obvykle ve svatební den zcela opadnou, příliš mnoho stresu a pocit osamělosti, bez pomoci a podpory partnera, však může vést v budoucnosti k dalším, nemalým problémům a stupňujícímu se napětí ve vztahu.

Některé fyzické příznaky stresu jsou snadno zaměnitelné se zcela jinými zdravotními problémy, tyto projevy proto nepodceňujte.

Při stresu se často objevují tělesné příznaky zahrnující bolesti hlavy, výkyvy krevního tlaku, svalové napětí, nekvalitní spánek nebo kompulzivní chování.

Objevují se i příznaky emocionální, jako jsou náhlé změny nálad, ztráta smyslu života či pochybnosti o zvolené životní cestě.

Zdroj: www.healthandbeauty.cz
Foto: f/MAXSTUDIO - specialista na svatební fotografii

 


Hledáte dodavatele na svatbu? S námi získáte až 10% z rozpočtu svatby zpět

Další články na téma Koordinace svateb, Láska, vztahy, sex