Svatba v boho stylu a 6 věcí, které na ní nesmí chybět

Připravte si notnou dávku hippie stylu, přimíchejte etno, okořeňte špetkou gypsy detailů a navrch přidejte něco z pravé přírody. Zhruba tak by se dal charakterizovat oblíbený boho styl, který momentálně vládne svatebnímu světu. Mrkněte na fotografie, jak si se svatbou na klíč poradila agentura Kouzelná svatba.

Příprava velkého dne trvala bezmála rok, komunikace s více než 400 maily na různé strany, hodiny plánování. Snoubenci se rozhodli svůj velký den strávit se svou rodinou a přáteli na rodinném soukromém pozemku, takže práce na této svatbě byla skutečně náročná. Ale vše dopadlo na jedničku! Agentura Kouzelná svatba prostě ví, co nesmí této svatbě chybět.

1. Blízkost k přírodě

Přírodní prvky patří k boho svatbě stejně jako vy ke svému nastávajícímu protějšku. Obřad by proto měl ideálně probíhat přímo na louce mezi slunečními paprsky, na paloučku v lese nebo třeba mezi impozantními skalami v horách. A pokud počasí nebo jiné okolnosti nepřejí, prostředí si žádá alespoň rustikální nádech. Taková stará stodola - to je, panečku, skvělý nápad!

2. Výzdoba na jedničku

Honosné lustry z křišťálu, mašle z organzy a židle s těžkými bílými přehozy? Na to si bohémové vskutku nepotrpí. Správná boho svatba je totiž originální, nespoutaná a přirozeně okouzlující, a k tomu patří přepych jako pěst na oko. Mnohem důležitější jsou detaily: luční kvítí ve vázách, podtácky z odřezků úzkých polínek, jmenovky ze šišek, papíroví jeřábi zavěšení ze stropu. Vyladěním drobností vytvoříte harmonický celek, který bude hýřit osobitostí.

3. Komorní atmosféra

Nezáleží na tom, jestli jste pozvali hostů dvacet nebo přes stovku. K pravé boho svatbě patří útulná atmosféra. Pomohou vám ji vytvořit světélka, lampičky podél cest, svíčky na stolech, nebo třeba i hřejivé deky přehozené přes opěradla židlí. Intimní osvětlení navíc báječně vypadá na fotkách. Vidíte, jak se po setmění stala zahrada synonymem romantiky?

4. Šaty jako pro vílu

Nadýchané krinolíny patří tak leda na zámek. Boho svatba dává zelenou krajce, splývavým střihům zdůrazňující přirozenou krásu a ženskost, uvolněným účesům s květinami ve vlasech a přirozenému make-upu, který dojem osobitosti ještě dotvoří. Vpletťe věnec do vlasů, na nohy nazujte sandálky, ženich může přijít v tvídovém sáčku s rozhalenkou – vše je dovoleno.

Svatební šatyZdroj: pinterest.com​

5. Dokonalá svatební kytice

Stejně nespoutaná jako všechno okolo by měla být i svatební kytice. Zapomeňte na do kulata uvázaný růžový pugét s mašlí, boho květina má k upjaté úhlednosti daleko. Zato bývá ve své jednoduchosti mnohem pompéznější. Květina čerstvých konvalinek natrhaná na paloučku, voňavý pugét se snítkami rozmarýnu nebo třeba rudé šípky vetkané do kytice. Nechte proudit fantazii.

Svatební kyticeZdroj: pinterest.com​

6. Dort z lesa a kapradí

Marcipánovým panáčkům a panenkám odzvonilo. Dnes frčí takzvané „naked“ dorty, na kterých je cukrovinek pomálu. K několikapatrovým dortům na boho svatbě patří zdobení z přírody: čerstvé lesní ovoce, květy, někdy i šišky nebo jiné poklady z míst, kde lišky dávají dobrou noc. Pochutnáte si na nich přímo královsky, jenom pozor, abyste se omylem nezakousli do jehličí.

TIP!

Přáli byste si mít boho svatbu jako ze škatulky? Svěřte se do rukou profíkům z agentury Kouzelná svatba.
Ti umí připravit svatbu přesně podle vašich představ, od výběru místa až po poslední dortíček na rautu.


Hledáte dodavatele na svatbu? S námi získáte až 10% z rozpočtu svatby zpět