Svatební a společenská obuv do podzimních plískanic – vsaďte na oxfordky!

V uplynulé sezóně nevěsty zjevně upřednostňovaly svatební boty s kulatou špičkou a nízkým podpatkem, boty bohatě zdobené i úplně hladké a jednoduše elegantní, ale i nízké balerinky s krátkou, ne příliš ostrou špičkou.

Z lodiček pak byly nejoblíbenější modely s plnou patou a špičkou, s páskem okolo kotníku, dále pak páskové, bílé sandálky.

My se však chceme zaměřit na obuv vhodnou pro nadcházející podzim, obuv moderní a pohodlnou, vhodnou k běžnému nošení, do společnosti i na svatby. Jaké tedy budou top modely pro letošní podzim?

Na vrcholu bude bezesporu kotníčková obuv a nízké kozačky. Kozačky po kolena se zdají být tentokrát na ústupu, ty nízké však zahřejí stejně spolehlivě a v mnoha kolekcích známých značek jich najdete víc než dost. Trendem jsou silnější podrážky i mohutnější podpatky.

Jehlové podpatky jsou stále přijatelné, můžete najít i celkem extravagantní modely tzv. oxfordek, které jsou např. v kombinaci semišu a lakované kůže s vysokým podpatkem naprosto nepřehlédnutelné a luxusní. V bílé barvě uspokojí každou náročnější nevěstu se smyslem pro extravaganci.

Klasické oxfordky a dokonce bílé holinky představila letos ve své podzimní, svatební kolekci dokonce i Vera Wang, jak jsme pro vás napsali v jednom z předchozích článků.

Pokud máte strach z podzimního bláta a vlhka, ale k oltáři chcete jít raději s plnou parádou např. saténových klasických lodiček, navrhujeme zkrátka a dobře boty na přezutí. Pro venkovní přesuny využijte kotníčkové boty, kozačky, nebo i výše zmíněné a nadčasové oxfordky, avšak v tradičních svatebních barvách. V těchto botkách rozhodně vedle nešlápnete!


Hledáte dodavatele na svatbu? S námi získáte až 10% z rozpočtu svatby zpět

Další články na téma Svatební boty, Móda a módní návrháři