Svatební “cheesecake“

Letní svatební dort si žádá lehkost, svěžest, barvy a zdobení ovocem.

Cheesecakes toto vše splňují, jsou trendy a patří mezi oblíbené dorty malých i velkých. Vybrat si můžete z mnoha rozličných chutí, jako jsou višně, maracuja, limetka či malina.

Zajímavý dojem však určitě uděláte tímto dortem třeba i ve stylu tyčinky Snickers – čokoládový korpus, “cheesecake“ náplň ze tří druhů čokolád, karamel a oříšky.

Nejtypičtější jsou samozřejmě ty se spoustou sezónního ovoce, v těchto dnech to budou určitě maliny, borůvky a ostružiny.

A nakonec jeden lahodný recept pro vaši inspiraci:

Limetkový nepečený cheesecake

Ingredience:

Těsto:

150 g rozpuštěného másla
200 g máslových sušenek
60 g strouhaného kokosu

Krém

3 limetky
2 vanilkové cukry
1 lžička Agaru nebo práškové želatiny
400 g odtučněného tvarohu
400 g šlehačky
100 g cukru krupice
2 lžice do šlehačky

Postup:

1.     Sušenky rozdrtíme válečkem v igelitovém pytlíku. Rozpuštěné máslo smícháme v misce se sušenkami a kokosem. Dortovou formu vymažeme máslem a namačkáme připravené sušenky. Dáme na půl hodiny ztuhnout do lednice.

2.     Z omytých limetek ostrouháme kůru a šťávu vymačkáme do kastrůlku. Do šťávy přidáme vanilkové cukry, Agar-Agar a dáme vařit. Necháme projít 2 minuty varem, odstavíme a necháme chladit.

3.     Mezitím si smícháme tvarohy se 100 g cukru a kůrou ze dvou limetek. Šlehačku s 2 lžícemi cukru vyšleháme, přimícháme opatrně k tvarohu. Povařenou limetkovou šťávu pomalinku přimícháme ke krému a nalijeme na připravené těsto. Dozdobíme zbytkem limetkové kůry.

Zdroj: toprecepty.cz
Foto: Pixabay.com


Hledáte dodavatele na svatbu? S námi získáte až 10% z rozpočtu svatby zpět

Další články na téma Svatební dort, Svatební hostina a catering