Svatební fotografování v zimě

Svatba v zimě je v současnosti sama o sobě trendem, a pokud jde o fotografování, je jasné, že přináší velmi pestré a kreativní možnosti.

Zimní fotografování je však náročnější nejenom pro svatebčany, ale i pro samotného fotografa, a je nutné nepodceňovat také vyšší nároky na dopravu, oblečení, zvolené místo apod.

Při fotografování zimní svatby bude dobré počítat s delší časovou rezervou. Konec konců půjde přece o svatební den, a ten nelze odbýt několika rychlými snímky, jen kvůli troše nepohodlí.

Mohou vás však snadno překvapit nepříjemné povětrnostní podmínky a změny počasí. Před fotografováním bude také třeba upravit svatební šaty či svatební dekorace.

Pro zimní svatbu se doporučuje volit vhodné zimní oblečení, a to i to svatební. Místo lodiček zvolte kozačky, nezapomeňte na teplé spodní prádlo a hřejivý kožíšek.

I elegantní kozačky ke svatebním šatům spíše oživují a zpestřují celkový dojem, místo aby jej kazily, takže z toho mít strach rozhodně nemusíte. V místě fotografování budete mít vždy možnost přezutí.

Zimní scenérie představuje magické a neokoukané pozadí pro vaše svatební fotografování. Zajímavými lokacemi jsou lovecké zámečky, zámecké parky, ale i zasněžená náměstí ve světlech vánoční výzdoby apod.

Kromě těchto tipů je nutné uvést, že zimní fotografování s sebou přináší nemalé nároky na svatebního fotografa. 

Fotograf by měl být zručný, kreativní a dostatečně zkušený,  aby vytvořil výjimečné zimní snímky z vašeho svatebního dne.

Zdroj: az-fotosluzby.eu
Foto: Vlaďka M. Hollová


Hledáte dodavatele na svatbu? S námi získáte až 10% z rozpočtu svatby zpět

Další články na téma Svatební video, Svatební fotografie