Svatební kytice plné čerstvých a voňavých bylinek? Rozhodně mají zelenou!

Co víc může podtrhovat skutečně jarní atmosféru než kytice plné voňavých bylinek? Máte pravdu, růže, kaly, pivoňky a podobně vznešené květiny jsou pro svatbu jaksi tradičnější, ale tradice se neustále posouvají a přizpůsobují, ostatně jako všechno kolem nás.

Bylinkami zdobené a bohatě doplněné svatební kytice jsou stále častější volbou moderních, jarních nevěst. Není divu!

Vždyť dokáží tak silně stimulovat všechny naše smysly – úžasně vypadají, úžasně voní a půjdeme-li až do praktických důsledků se vším všudy, dají se i jednoduše usušit a použít v kuchyni! :-)

Zejména nevěsty tíhnoucí k přírodní svatební atmosféře a bohémskému stylu se rozhodně nebudou zdráhat ozdobit svou kytici čerstvými lístky máty, nádherně kvetoucí levandulí nebo voňavým, kvetoucím rozmarýnem.

Nádherně vypadá i bíle kvetoucí medvědí česnek. Kytice ze samotné myrty pak bude nejen moderní a originální, ale zároveň velice symbolická a oslavující tradici.

Bylinky samozřejmě nemusí tvořit celý svatební pugét jen samy o sobě, dokonale budou vypadat třeba právě v kombinaci s drobnými růžičkami.

Ostatně už ve starověkém Řecku a Římě se nevěsty ve svůj velký den zdobily svazky česneku, nejrůznějšími bylinkami a kořením, v té době samozřejmě z pověrčivosti, jako bylo například zajištění trvalého štěstí, věrnosti apod.

Girlandy, věnce a květové koruny zdobil rozmarýn, symbolizující vzpomínky a stálost, česnek odháněl zlé duchy, tymián dodal odvahu a kopr zajistil zvýšení žádostivosti.

Přestože dnes už tolik nevěříme pověrám a nebojíme se zlých duchů, krásu čerstvých bylinek určitě ocenit dokážeme.

Kdo by se nechtěl zhluboka nadechnout voňavé, uklidňující levandule, třeba právě před tím osudovým vstupem do obřadní síně? :-)


Hledáte dodavatele na svatbu? S námi získáte až 10% z rozpočtu svatby zpět

Další články na téma Svatební kytice, Svatební dekorace