Svatební místo roku 2017 vybírala veřejnost i odborná porota

Najít ideální místo na svatbu je často stejný oříšek jako hledat toho pravého životního partnera. My ale víme, kde se skrývá jehla v kupce sena. Díky soutěži Svatební místo roku 2017 se nám podařilo zjistit, která místa doopravdy stojí za to. Mrkněte, kde se konají ty nejkrásnější svatby!

Jak hlasovala veřejnost?

1. místo: Zámecká restaurace Štáblovice​​


Absolutní jedničkou ve veřejném hlasování byla pohádková restaurace, která láká na svou nádhernou zahradu, podmanivý výhled na zámek a noblesní erbovní sál. Svatební hostina i zábava pak později probíhá ve stylové restauraci a zahradě, která je pro svatební hosty uzavřena a vše se odehrává v naprostém soukromí. Novomanželé většinou vyzdvihují perfektní prostředí, servis a dokonalé jídlo. Možná i proto mají pro příští rok skoro beznadějně zamluvené termíny!

2. místo: Rezidence Liběchov​


V Liběchově je prostě krásně – aby ne, když leží v samotném srdci okouzlujícího Kokořínska. Ale není to jen krásná příroda, která rezidenci propůjčuje nezaměnitelnou atmosféru. Ochotný personál, špičkové ubytování a především možnost nechat si celou svatbu zařídit a obstarat zdejším zkušeným týmem dělá z honosné vilky se zahradou perfektní místo, kde se vzít. A navíc tu mají vlastní spa!

3. místo: Zámek Niměřice​


Tady si vás davy zvědavých turistů jenom tak okukovat nebudou. V zámeckém areálu se totiž koná vždy jen jedna svatba za celý den, máte tedy naprostý klid jen na vaše bližní. Obřad se pak může odehrát v novorománské kapli nebo v anglickém zámeckém parku. I prostorů pro svatební hostinu je tady spousta, vejde se sem až 200 hostů a přímo v areálu je pro ně také připraveno ubytování. A ty výhledy!

Jak hlasovala porota?

1. místo: Farma Michael​


Je to sice jenom pár minut od Prahy, ale jako byste se ocitli v úplně jiném světě. Na této útulné farmě prostě čas plyne tak nějak víc harmonicky a svobodně. Farma Michael pojme až 300 osob, můžete si tedy užít opravdu velkolepou veselku. Ubytování přímo v objektu je možné pro až 130 hostů, s možností externích lůžek pro další hosty. Místo je navíc nedaleko Slapské přehrady, která je přímo dokonalou kulisou pro pěkné fotky.

2. místo: Maximus Resort​


V malebné krajině Podkomorských lesů leží Hotel Maximus Resort. Od Brna je to, co by kamenem dohodil, a jen o několik metrů dál najdete také slavnou Brněnskou přehradu. Klidné prostředí nového moderního hotelu doplňuje parádní ubytování, špičkové spa a gurmánská restaurace. Oblíbený je tady zejména svatební palouk v romantické rokli za hotelem, který pro svou magickou atmosféru učiní každý obřad neopakovatelným zážitkem.

3. místo: Zámek Bon Repos​


Hrabě František Antonín Špork si vybral toto místo pro oddych a relaxaci, a rozhodně měl šťastnou ruku. Celý areál na vás dýchne klidnou atmosférou, kterou dotváří krásný park lemovaný historickými budovami. Ty se navíc pyšní titulem kulturní a historická památka. A navíc je to jen kousek od Prahy!

A to není vše!

V hlasování uspělo ještě několik dalších objektů, které rozhodně stojí za zmínku.

Speciální ocenění v kategorii Hrad / zámek roku 2017 si vysloužilo okouzlující lesní útočiště Chateau Hostačov.​


 
Známý resort Chateau Mcely zase zabodoval v kategorii Luxusní svatební místo.​Nováčkem roku se stala impozantní beskydská Vila 603.​


 
Nejpohodovějším místem byl vyhlášen Trojanův mlýn, který se nachází v Praze.​


Škoda jen, že se člověk bere většinou jen jednou v životě a musí si chtě nechtě vybrat!

Soutěž Svatební místo roku vznikla v roce 2012 ve spolupráci svatebního magazínu Marriage Guide a největšího podzimního svatebního veletrhu Svatební Expo s cílem porovnávat a hodnotit místa, která nabízí snoubencům kompletní svatební servis. Již šest let vyhledávájí a oceňují ta nejlepší svatební místa v České republice.
 
Přáli byste se vzít na jednom z nejkrásnějších míst v Česku? Nezapomeňte si svatbu do posledního puntíku naplánovat!

Chci začít plánovat svatbu


Hledáte dodavatele na svatbu? S námi získáte až 10% z rozpočtu svatby zpět