Svatební pečení - sušenky s datem svatby a jmény novomanželů!

Svatební koláčky? Skvělé, tradiční, neodolatelné, ale málokoho překvapí. Cupcakes? Moderní, úchvatné, originální, ale sami je možná nezvládnete a jako nádherně zdobené a do detailů vyšperkované svatební cukrovinky nepatří tyto malé zázraky mezi nejlevnější.

Chcete přesto mile okouzlit a nadchnout něčím, co byste mohli označit za svůj výtvor, co vaše hosty osloví a co se neobjevuje tradičně na všech svatbách s jednotvárnou samozřejmostí?

Pokud má to “něco“ patřit právě mezi svatební cukroví, máme pro vás malý tip.

Sušenky nejsou nijak náročné a přitom s nimi i na svatební hostině můžete udělat velikou parádu. Tato malá, sladká, křehká roztomilost přitom doslova vyrazí dech všem přítomným, ozdobíte-li ji tak, jak se sluší ve svatební den.

Svatební sušenky s vašimi iniciály, datem svatby, zdobené srdíčky či lesklými cukrářskými prstýnky, budou skvělé i do výslužek pro vaše známé!

Svatební máslové sušenky s vanilkovou příchutí – recept

Na přípravu těsta:
  • 200 g změklého másla
  • 400 g hladké mouky
  • 180 g pískového cukru
  • 20 g vanilkového cukru nebo 1 vanilkový lusk
  • 1 vejce
 
Na přípravu polevy:
  •  2 bílky
  • 1 lžíce citronové šťávy
  • 350 g moučkového cukru
 
Postup:
1. Troubu předehřejeme na 180 °C. Máslo, cukr a vanilkový cukr vyšleháme elektrickým šlehačem nastaveným na pomalé otáčky, jen dokud se hmota nespojí. Nesmí se přešlehat, jinak by sušenky při pečení mohly ztratit svůj tvar.
 
2. Poté jemně zašleháme vejce. Přidáme mouku a rukama vypracujeme v lehké těsto.
Rozdělíme ho na tři bochánky a zabalíme jednotlivě do fólie. Chladíme v lednici hodinu (ideálně přes noc).
Pak každý bochánek postupně rozválíme na pomoučněném vále na tloušťku zhruba půl centimetru a vykrájíme libovolné tvary (srdíčka, kolečka, holubičky apod.) pomocí formiček na cukroví.
Dbáme na to, aby těsto sušenek nebylo moc tenké, mohly by být pak příliš tvrdé.
 
3. Sušenky vložíme na plech vyložený pečicím papírem a pečeme 7–9 minut, dokud okraje nezačnou lehce zlátnout.
 
4. Necháme vychladnout a ozdobíme. Skladované v uzavíratelné nádobě vydrží až měsíc.
 
Poleva:
Bílky s citronovou šťávou šleháme elektrickým šlehačem pouze do spojení. Prosejeme moučkový cukr a přidáme ho k bílkům. Šleháme na nízkou rychlost do smísení a dohladka. Směs si uděláme ve dvou konzistencích. Jednu řidší, na základy sušenek a vyplňování prostor, a druhou přidáním malého množství cukru, hustější na kontury a psaní. Pokud přidáte příliš cukru, přilijte zase pár kapek vody.
 
Zdobení:
Polevu si můžeme obarvit potravinářskými barvami, naplnit do cukrářského sáčku se špičkou a tvořit. Základy si uděláme jako první, necháme zaschnout ideálně přes noc a pokračujeme ve zdobení jemných kontur druhý den.
 
Zdroj: www.ona.idnes.cz
 


Hledáte dodavatele na svatbu? S námi získáte až 10% z rozpočtu svatby zpět