Svatební šaty pro baculky

Máte nějaké to kilo navíc a děsí vás představa, jak na svatebních fotkách vypadáte jako kulička? Netrapte se drastickými dietami, stačí obléknout ty správné šaty.

Každá nevěsta chce ve svatební den vypadat co nejlépe, ovšem ne každá z nás se může pyšnit postavou modelky. Po pravdě řečeno, svatební salóny nabízejí mnohem širší sortiment šatů pro štíhlé ženy než pro baculky, takže shánění toho pravého modelu vás bude stát dost času a energie, ale stojí to za to. Věřte, že i ve větších velikostech, než je 38, se dají sehnat úžasné svatební šaty, které z vás udělají nádhernou nevěstou.

Jak vyzrát nad nedokonalostmi postavy?

Každá z nás je jiná. Záleží na tom, jak jste stavěná, jestli je vaše postava souměrná nebo potřebujete zakrýt jen problémové partie. Základním předpokladem pro odpoutání pozornosti od určitých částí těla je dodat důraz jinam. To znamená jednoduché šaty v partii, která má být opticky potlačena a naopak výrazné zdobení tam, kam je třeba připoutat oči ostatních.

Symetrická postava

Pro rovnoměrně zakulacené postavy bude ideální šněrovací korzet. Jeho výhoda spočívá v tom, že stáhne tam, kde je potřeba a díky šněrování padne vždy tak, aby nikde příliš neškrtil. Korzet pomůže hezky vytvarovat pas. Sukně by měla být hladká a rozšířená do tvaru písmene A, nepříliš zdobená.

Další možností pro tento typ postavy jsou šaty empírového střihu, jejichž sukně začíná už pod prsy, ty se ovšem nehodí pro příliš silné ženy. Jsou ideální na zakrytí většího bříška. Jen pozor, ať v nich nepůsobíte jako těhotná. Rozhodně se vyhněte obepnutým šatům a ani bohaté volánky a krajky nejsou nic pro vás, připomínala byste v nich šlehačkový dort.

Boubelaté pozadí a silné nohy

Ženy s postavou ve tvaru hrušky mají štíhlou horní část těla a trápí je široké boky, větší zadeček a silná stehna. Zde je třeba správně zvolit sukni, která opticky zeštíhlí spodní polovinu těla. K tomu nejlépe poslouží sukně princesového střihu, ovšem bez řasení, zdobení a volánků. Nejlépe opět hladká. Je třeba odpoutat pozornost od problémových partií směrem nahoru, proto volte šaty s výrazně zdobenou nebo barevně odlišnou horní částí. Můžete použít i výraznější šperky, doplňky či účes.

Vyvarujte se modelům ve tvaru mořská panna, tedy úzkým přes boky a od kolenou dolů rozšířeným.

Silná horní část těla

Pokud máte silné ruce a široká záda, volte korzet s malými rukávky, který vás opticky zúží. Naopak se zcela vyhýbejte modelům s úzkými ramínky či úplně bez ramínek. V nich byste působila mohutně. Lichotit vám bude i závoj, pelerína nebo lehký přehoz přes ramena.


Hledáte dodavatele na svatbu? S námi získáte až 10% z rozpočtu svatby zpět

Další články na téma Svatební šaty