Svatební šaty pro starší nevěsty

Dámy v nejlepším věku, máte před svatbou? Držte se kritérií - elegance, vkus a osobitost. Zapomeňte na přehnanou skromnost a usedlost. Buďte šik, zářící a okouzlující, ale hlavně - buďte svá!

Starší nevěsty, tedy ve věku kolem 40 a více, se nemusí bát přísných předsudků a pravidel co se týče svatebních šatů. Každá svatba patří jen ženichovi a nevěstě a jejich přáním, ať jsou v jakémkoliv věku.

Pokud jste si zachovala štíhlou postavu, můžete si dovolit svatební šaty dlouhé a přiléhavé. Pokud ne, možná bude stát za to prohlédnout si kolekce svatebních kostýmků. Výběr barev záleží na okolnostech. Jedná-li se o vaši druhou nebo třetí svatbu, hodí se barvy jako krémová, béžová, nebo jakékoliv pastelové barvy světlejších i tmavších odstínů.

Svatební kostýmek

Slušivé a elegantní svatební kostýmky jsou oblíbenou volbou nejen starších nevěst. Pokud však máte strach, že v kostýmech bude i většina žen mezi svatebními hosty a vy tak proto nemusíte příliš vyniknout, nabízí se jednoduché řešení. Můžete zvolit nápadnější model, například s volánky zdobícími rukávy, límec a sukni, nebo letos velmi moderní krajkové bolerko. Luxusně a elegantně vypadá také jemný samet a lesklé látky. Svatební salony mají na výběr nejméně tolik kostýmů jako klasických bílých šatů a mezi nimi si určitě vyberete ten pravý. Skvělým doplňkem pak bude klobouček ve stejné barvě, kabelka a lodičky.

Dlouhé svatební šaty

Dlouhé šaty pro starší nevěsty nevyžadují příliš zdobení, vhodné jsou světlejší odstíny barev a jednoduchý střih s dlouhými rukávy, k šatům bez rukávů se pak výborně hodí jako ozdobný doplněk slušivá pelerínka nebo bolerko. Svůj triumf opět slaví zdobení krajkou a ta sluší skutečně každému typu i postavě. Místo závoje pak můžeme zvolit decentní, ale i trochu nápadnější ozdobu do vlasů, podle stylu šatů a tvaru obličeje.

Svatební šaty XXL

Mnoho prodejen a salónů se specializuje na oblečení XXL a tedy i na svatební šaty. Nemusíte se rozhodně obávat, že budete mít problém najít dostatečně velký výběr v modelech vaší velikosti. Každá postava potřebuje individuální přístup a vždycky se najde vhodný střih šatů, který vám bude vyhovovat. Odborníci vám rádi poradí, popřípadě šaty poupraví a vždycky je tu možnost ušití šatů na míru. Před svým velkým dnem si určitě nekazte náladu a nadšení zbytečným studem za svou postavu, protože není na místě.

A nakonec kytice...

Ať už zvolíte šaty nebo kostým, vždy se bude hodit svatební kytice v kulaté vazbě, působící decentně, jemně a perfektně doplňující elegantní styl, i když silnějším postavám se doporučují vazby převislé, protože postavu opticky zeštíhlují. Nádherně vypadají kaly, ale i karafiáty a jemné minikarafiátky v různých barvách a nikdy nemůžete nic pokazit vznešeností růží.


Hledáte dodavatele na svatbu? S námi získáte až 10% z rozpočtu svatby zpět

Další články na téma Svatební šaty