Svatební šaty s dlouhými rukávy – ano nebo ne?

Svatební šaty bez rukávů, ještě častěji také bez ramínek, to už je zavedená klasika. Není divu, většina svateb se koná v letních měsících a nevěsty rády ukazují paže a opálená ramena. Mnohé z nich také napadne, že v letním horku není důvod proč se potit v upnutých, vše zahalujících šatech.

Pokud jste však, milé nevěsty, přesvědčeny o tom, že svatební šaty s dlouhými rukávy nemohou být zároveň sexy, šik a velmi atraktivní, a že se v žádném případě nehodí na letní svatbu, pak nám dovolte připomenout pár výhod a předností dlouhých rukávů.

Dlouhé rukávy svatebních šatů jsou obvykle tvořeny transparentní látkou či krajkou, a proto toho zas až tolik nezakrývají. Vytvoří naopak velmi rafinovaný, sexy a zároveň něžně cudný efekt, který mnohdy působí zajímavěji a rozhodně originálněji než už trochu okoukané korzetové šaty bez ramínek. Některé modely, u kterých dlouhé, krajkové rukávy přechází až v krajkou vyplněný dekolt a zvednutý límec, v kombinaci s krajkou bohatě zdobenou širokou sukní, působí zároveň velmi luxusním a precizně vypracovaným dojmem. Takové šaty jsou hodny obřadu v katedrále nebo na zámku a rozhodně nadchnou, ne-li přímo uchvátí všechny přítomné. (podobný model svatebních šatů najdeme např. v kolekci pro rok 2013 od Manuela Moty, bývalého uměleckého ředitele značky Pronovias.)

Svatební šaty Pronovias s dlouhými rukávy Pronovias svatební šaty s dlouhými rukávy
© NUANCE svatební dům

Další nádherné modely svatebních šatů obohacené rafinovaností krajkových dlouhých, nebo tříčtvrtečních rukávů můžeme najít v kolekcích návrhářů, jako je Elie Saab, Carolina Herrera, Jenny Packhman či Oscar de la Renta.

Dlouhé rukávy asi více ocení z praktických důvodů nevěsty, které pro svatbu volí chladnější období v roce. Pokud vás však, stejně jako nás, zaujala krása nadčasové krajky, která rozhodně zalichotí tvarům a pleti každé ženy, a pokud uznáváte, že dlouhé krajkové rukávy mají něco do sebe, pak rozhodně neděláte chybu. Máme však i tip na kompromis pro ty z vás, které se obdivují kráse krajkových rukávů, ale přesto nedají dopustit na korzet bez ramínek, nebo se bojí, že uprostřed léta nebudou dlouhé rukávy právě pohodlné. Skvělou volbou jsou krajková bolerka, která jsou nádherným doplňkem k mnoha typům šatů a přitom je můžete kdykoliv odložit.


Hledáte dodavatele na svatbu? S námi získáte až 10% z rozpočtu svatby zpět

Další články na téma Svatební šaty