Těhotenské svatební šaty

Jste těhotná a čeká vás svatba? Děsíte se toho, že neseženete svatební šaty? V dnešním článku vám poradíme, jaké šaty se pro vás budou hodit a kde je sehnat.

Svatba a těhotenství spolu většinou úzce souvisí a občas se přihodí, ať už schválně nebo neplánovaně, že přicházejí v opačném pořadí, než bývá zvykem. Naštěstí v dnešní době už rozhodně není ostuda vdávat se těhotná a můžete si být jistá, že ve správných šatech budete vypadat velmi elegantně a žensky i se zakulaceným bříškem. 

Jestliže chystáte svatbu už jako nastávající maminka, výběr svatebních šatů podřiďte především tomu, abyste se cítila pohodlně. V šatech byste se neměla mačkat, nesmí vás nikde tlačit a škrtit. Pozornost věnujte i výběru materiálu. Dejte přednost lehkým a vzdušným látkám, jako je šifón či hedvábí.

Kde koupit svatební šaty pro těhotné?

Můžete si je nechat ušít na míru u švadleny nebo u módního návrháře. Další možností je šaty si vypůjčit v salónu. V tomto případě hodně záleží na tom, v jakém stádiu těhotenství se budete vdávat. Většina svatebních salónu má sice v nabídce modely určené přímo pro těhotné nevěsty, ale připravte se na to, že výběr nebude příliš velký. Než se vypravíte na návštěvu některého ze salónů, dopředu si zjistěte, jestli takové šaty vůbec nabízejí.

Ceny za půjčení se pohybují od 3000 do 10000 Kč. Švadlena si za ušití řekne obvykle kolem 2000 Kč, cena za materiál je různá. U módního návrháře počítejte s částkou od 20000 Kč.

Na co si dát pozor při výběru těhotenských svatebních šatů?

V prvních měsících na vás nejspíš nebude těhotenství ještě tolik vidět a pravděpodobně se vejdete do klasických šatů. Volte šaty neupnuté, vyhýbejte se korzetovým modelům, které tělo stahují. Při zkoušce se sice může zdát, že vám padnou, ale uvědomte si, že v nich budete trávit několik hodin, možná i celý den.

Je možné, že budete potřebovat o několik čísel větší velikost, než jste byla zvyklá před otěhotněním. Nesnažte se vejít do menších šatů, neprospělo by to vám ani miminku.

Protože v těhotenství se mění postava téměř každým týdnem, nemá smysl zkoušet svatební šaty několik měsíců dopředu. Ve většině salónů vám doporučí přijít měsíc před svatbou a pak raději ještě jednou pár dní před obřadem, aby se šaty stihly povolit nebo jinak upravit, kdyby bylo třeba.

Chcete těhotenské bříško skrýt nebo zdůraznit?

Chcete-li bříško zakrýt, sáhněte po klasických šatech, nejlépe šněrovacích, které půjdou podle potřeby povolit, se sukní různě nabíranou či překládanou v oblasti břicha. Připoutáte tak pozornost na šaty, oblých partií si nikdo nevšimne. Naopak hladká sukně bříško zvýrazní.

Pokud nemáte v úmyslu nic skrývat, vybírejte šaty určené přímo těhotným nevěstám. Takové svatební šaty podtrhnou vaše nové křivky a dodají jim eleganci. Nejoblíbenější a nejpohodlnější jsou šaty empírového střihu. Přiléhavé přes prsa, pod nimi přestřižené a sukně se směrem dolů rozšiřuje. Malé bříško se v nich ztratí, s větším budete působit něžně. Tento typ šatů patří mezi trendy nejen pro těhotné, takže pocit, že byste byla díky těhotenství ochuzena o možnost obléci se podle poslední módy, rozhodně není na místě.

Neméně elegantně budete vypadat i v širokých kalhotách doplněných zdobenou tunikou, které vám také zajistí dokonalé pohodlí.

Jaké vybrat boty?

Nezapomeňte na výběr vhodných bot. Vzhledem k tomu, že vám mohou otékat nohy, nejsou boty na vysokém podpatku pro celodenní nošení příliš vhodné. Zvolte spíše boty na nižším nebo středním širším podpatku, případně balerínky. Určitě se vyhněte jehlám, případný pád by mohl ohrozit vás i miminko!


Hledáte dodavatele na svatbu? S námi získáte až 10% z rozpočtu svatby zpět

Další články na téma Svatební šaty