Ultimátní návod, jak vytvořit seznam svatebních darů

Nenechte svatební hosty tápat. Sepište seznam darů, které vám udělají radost a vydrží celý život. Stačí se držet pár jednoduchých pravidel. Známe je.

Máte rádi překvapení a “v merku” pár věcí, které byste si moc přáli, ale nikdy si je nekoupíte? Svatba je ideální příležitost, jak je dostat. Pokud nefandíte dárkům v obálce, sepište seznam darů, ať mají hosté z čeho vybírat. Poradíme, jak na to. 

Vyberte dárky, které obstojí ve zkoušce času

Je lákavé přát si nejnovější model vysavače a cokoliv, co zrovna plní stránky časopisů. Jenže po tom, co je módní letos, příští rok neštěkne pes. A co se týče elektroniky, váš vysněný model vystřídá jiný. Svatební dary by měly být nadčasové. Zvažte třeba osušky z luxusní egyptské bavlny nebo značkové nádobí, které vydrží celý život. 

Definujte svůj styl. Společně

Je 21. století – pravděpodobně už spolu nějakou dobu žijete. Každý jste si asi přinesli pár věcí z předchozího bydlení, něco jste nakoupili za chodu a možná jste o tom ani moc nepřemýšleli. Svatební dary jsou perfektní příležitost, jak nově definovat váš styl jako pár. Vybírejte značkové a především originální nadčasovky, které vydrží stejně dlouho jako vaše manželství. Navždy. 

Nezaměřujte se jen na jednu místnost  

Páry mají tendenci uvíznout v kuchyni a v ložnici. Na seznamu darů by ale mělo být vše podstatné, co dělá domov. Nezapomínejte na zahradní nábytek, doplňky pro domácí mazlíčky nebo na vysněnou starožitnost do obýváku. Navíc rozbalování dárků je také součástí svatební zábavy a čím různorodější dárky jsou, tím lepší. 

Různé ceny, mnoho položek na výběr

Určitě nechcete, aby se některý z vašich hostů cítil pod tlakem, že musí za dárek utratit více peněz, než si může dovolit. Na druhou stranu jsou tu blízcí, kteří vám touží dát něco opravdu speciálního. Na cenu nehledě. Ujistěte se proto, že si z vašeho seznamu každý vybere. 

Dejte si na čas 

Dejte si dostatek času, abyste si dárky důkladně promysleli, a ve spěchu nedělali ukvapená rozhodnutí. Zároveň i hosté by měli dostat seznam přibližně 6 měsíců před svatbou. Jeho správou pověřte blízkou kamarádku, sestru či svědka. Díky tomu zažijete během rozbalování dárků takové “malé velké” Vánoce.

Nezapomeňte poděkovat

Hostům dejte jako poděkování drobný dárek nebo výslužku. Potěší klidně “jen” papírová děkovná karta. Nemáte nápad na dárky pro hosty? Přečtěte si nejlepší tipy na levné dárky v článku.

Zdroj úvodní fotografie: Pinterest


Hledáte dodavatele na svatbu? S námi získáte až 10% z rozpočtu svatby zpět

Další články na téma Svatební dary