Vysoké podpatky – jak v nich netrpět?

Nechaly jste se zlákat svatebními střevíčky na vysokém podpatku? Není třeba propadat strachu a panice.

I ve střevíčkách s vysokými podpatky se dá vydržet, dokonce i při tanci, jen se musí vědět, jak na to.

Prvním důležitým krokem je pečlivý výběr. Bude vás to sice stát víc času, ale je to pro vaše dobro. Obujte si obě boty a nejméně deset minut se v nich procházejte.

Pokud vám to prodavačky nedovolí, nebo si neodpustí připomínky o tom, že boty ošlapete, prostě a jednoduše u nich nenakupujte, protože o péči o zákazníka tu zřejmě ještě neslyšeli.

Když ucítíte, že vás už během zkoušení boty dřou nebo tlačí, vraťte je. Na starou známou větu  tom, že se časem roztáhnou nebo rozchodí, raději zapomeňte. Boty musí sedět jak ulité a být pohodlné, ve svatební den to platí dvojnásob.

A jak v nich správně chodit? Nejdřív našlápněte na podpatek, pak jemně na chodidlo, špičku nohy nevytáčejte, musí mířit přímo. Váhu přenášejte, až když noha stojí pevně na zemi. Tělo se tím vzpřímí. 

Velký pozor dávejte na podlahu a terén, kterým budete procházet. Mramor klouže a mřížky nebo kočičí hlavy jsou hotovou pastí na podpatky.

V těchto místech našlapujte jen na špičky, jinak to odnese nejen podpatek, ale i vy můžete přijít k pěknému úrazu při pádu nebo si zvrtnout kotník.

Pro jistotu a lepší pocit je možné sehnat si speciální gelové nebo molitanové polštářky jak pod bříška palců, tak pod patu. Chodidlům pomáhají a vy tak necítíte to nepříjemné pálení a často nesnesitelnou bolest.

Pohodlnost také určuje výše podpatku – ty do 5 cm jsou ideální, při vyšších už se váha znatelně přesouvá na bříška prstů.

Je v každém případě rozumným doporučením přibalit si ve svatební den ráno ještě jedny boty na přezutí, prošlápnuté lodičky na nižším podpatku nebo jiné, pohodlné a dobře ladící botky. Pak už stačí jen v klidu a pohodě vykročit pravou! :-)

Zdroj: zena-in.cz (D.Svobodová)


Hledáte dodavatele na svatbu? S námi získáte až 10% z rozpočtu svatby zpět

Další články na téma Svatební boty