Zásnuby aneb jak požádat o ruku

Dámy prominou, tento článek výjimečně věnujeme „silnějšímu“ pohlaví. Zásnuby jsou totiž – až na vzácné výjimky – především doménou mužů. A s nadcházejícím obdobím se to s žádostmi o ruku bude jenom hemžit. Přinášíme pár osvědčených rad pro všechny zamilované muže, kteří se rozhodli do toho praštit.

Osobitost vyhrává

Kde by mělo k události dojít a jak se vlastně zeptat? I kdybyste pročetli celý internet nebo odbornou knihovnu, nikdo vám nepoví, čím přesně vaši dívku potěšit. Na to chtě nechtě musíte přijít sami. Případně si k ruce vezměte její nejlepší kamarádku. Pověřte jí, ať zkusí vyzvědět, o jakém způsobu žádosti vaše partnerka tajně sní. Hlavně nenápadně, to se ví!

Vyberte vhodné místo

Luxusní restaurace nemusí být tak moudrá volba, jak by se mohlo zdát. Pokud nejste zrovna fanoušky pozornosti okolí, mohly by vám být cizí uši nepříjemné. Vhodné je vzít v úvahu osobnost budoucí nevěsty. Pokud je spíše zdrženlivější, ocení intimní atmosféru daleko od cizích lidí. Milovnice obdivných pohledů by vám naopak střídmost nemusela odpustit a dojme ji spíše pompézní vyznání se vším všudy.

Správný prsten, to je věda

Není šperk jako šperk. Ten zásnubní musí být opravdu výjimečný. A to jak designem, tak materiálem. Výrobců je úctyhodná řádka a kápnout na toho správného je kumšt. Ale my jsme naštěstí z oboru. Takže dobře víme, kam se obrátit!

Oslnila nás například nabídka od Retofy Diamonds, kteří jsou proslulí světově patentovaným briliantovým brusem, ze kterého oči přecházejí.


Nádherné prsteny nabízí také Zlatnictví Rýdl a stále se řídí heslem "Pocit z dobře odvedené práce a spokojený zákazník je pro nás vším, ne jen prázdná fráze."

Špičkou v oboru jsou i Klenoty Aurum.Zásnubním prstenem Demark dáte ženě najevo svoji lásku a požádáte ji, ať při Vás stojí v dobrém i zlém.


S těmito výrobci i dalšími našimi prověřenými dodavateli se vždy můžete spolehnout na absolutní kvalitu prstenů i služeb.

Kroužek musí padnout

Pokud vaše nastávající už nějaký prsten nosí, stačí si ho jednoduše vypůjčit. Pravítkem pak změřte jeho průměr. Obvod dívčího prsteníčku se pohybuje většinou mezi 45 až 65 milimetry a dá se snadno odhadnout i bez toho, abyste měřili pravítkem - když nemáte možnost získat přesnou míru. Na užší prsty prostě pořizujte prsteny v obvodu 50 mm a na širší 60 mm. Je lepší, když bude prsten o něco větší, dá se pak totiž zúžit. Jeho roztažení je totiž o mnoho složitější.

TIP! Mrkněte třeba na nádherné prsteny od Bisaku. S nimi máte garanci doživotního servisu, případné nesrovnalosti s velikostí tedy vyřídíte šmahem.

Připravte si řeč

V osudnou chvíli byste mohli být nervózní. Rozhodně proto neuškodí, když si svoji žádost předem připravíte na papír a několikrát zkusíte dříve, než nadejde den D. Pokud se cítíte silní v kramflecích i bez generálky, můžete to zkusit spatra – ale příležitost máte jenom jednu. A jak známo, štěstí přeje připraveným!

Vychytejte příležitost

Vánoce, Silvestr, Valentýn... Tyto příležitosti jsou sice velmi atraktivní, ale možná by vaše vyvolená ráda na den zásnub vzpomínala jako na unikátní datum, ne jen jako součást jiného významného dne. Zkuste tedy raději dvakrát popřemýšlet, jestli ji požádat rovnou večer pod stromečkem nebo ji spíše příjemně překvapit na Boží hod či na Štěpána.

Klaplo to? Gratulujeme! Je načase začít plánovat, jak bude vaše svatba vypadat.
Zkuste to s námi, je to úplně zadarmo! Chci začít plánovat svatbu


Hledáte dodavatele na svatbu? S námi získáte až 10% z rozpočtu svatby zpět