Zimní svatby

Láska Nebeská, Popelka, Mrazík, Anděl Páně, Dr. Živago… to je jen krátký výčet filmů, ze kterých můžete načerpat inspiraci pro zimní svatby. Většina párů si pro svůj den D vybírá datum v hlavní svatební sezóně (duben - září), a to zejména kvůli počasí. Pokud ale patříte mezi páry, které nechtějí „jít s davem“ nebo se zkrátka „musíte“ vzít co nejrychleji a Vaše datum spadá do zimních měsíců, nemějte obavy – můžete jen získat! V čem jsou tedy zimní svatby výhodné?

Hlavní klady zimních svateb

Jednak dodavatelé, kteří mají přes sezónu plno, mají mnohem méně práce, a tak můžete získat fotografa, video, koordinátorku, zkrátka většinu služeb za bezkonkurenční cenu. Zimní svatba tedy mnohem méně provětrá vaši peněženku, než ta letní. Další kladný bod zimním svatbách přidávají poetické a hlavně originální fotky a videa. Valná většina novomanželů se chlubí fotkami z luk, polí a lesů plných barviček, ale fotky na sáňkách, ve sněhové závěji, koulovačku nevěsty a ženicha, záběry s vánočním stromečkem, to už najdete jen v málokterém svatebním albu.

Za sebe také musím říct, že z hlediska organizace a koordinace svatby (obzvlášť, pokud si svatbu a její program zařizujete a koordinujete sami) jsou zimní svatby pro laika mnohem jednodušší v tom, že hosté se více drží pospolu a uvnitř, pauzy na cigaretu venku jsou spíše výjimečné a pokud přece jsou, chlad Vám svatebčany stejně za chvilku zažene zase hezky rychle zpátky dovnitř. Také svatební šaty a vůbec oblečení všech přítomných laděné v zimním duchu má své osobité kouzlo. Šaty pro nevěstu mohou být doplněny o kožíšky, deštníky (slunečníky proti sněhu), šály… a navíc se nabízí hned několik zajímavých, ale opravdu originálních zimních témat. Viděli jste už někdy rolákovou svatbu? Šálovou? Nebo třeba sněhulovou (ve sněhulích)? Zapojte fantazii a nebojte se svým hostům už například i skrze oznámení ukázat, že na Vaší svatbě se tedy rozhodně nudit nebudou.

Kdo se bojí špatného počasí, může si být jistý, že každého svatebčana potěší „svatební grog,“ ideálně do hrníčku s potiskem Vašich jmen, který hostům může zůstat na památku a vy tak zabijete dvě mouchy jednou ranou. Koňské spřežení zase může napomoci vyřešit obtíže s dopravou z místa konání obřadu na hostinu a na rozdíl od tradičně červených a růžových letních svateb, vy se můžete bez obav ponořit do všech možných odstínů modré, stříbrné, purpurové atp. Sníh ve spreji vám může být pravou rukou při zdobení svatební tabule, vločky, šišky nebo třeba i vánoční ozdoby jako téma – to všechno vám dopomůže vyčarovat svatbu snů za rozpočet, o kterém se vám ani nesnilo!

Přeji hodně štěstí při přípravách, ať už letních nebo zimních svateb! 


Hledáte dodavatele na svatbu? S námi získáte až 10% z rozpočtu svatby zpět