Jak požádat o ruku

Šanci požádat svou vyvolenou o ruku máte jenom jedinou. Bylo by proto škoda to pokazit, obzvlášť, když na kýžený moment bude dotyčná vzpomínat celý život. Mrkněte na pár tipů, jak se vyhnout trapasům a svatební námluvy zvládnout levou zadní.

Vyberte prstýnek, co padne

Pokud vaše nastávající už nějaký kroužek na prstu nosí, stačí si ho jednoduše vypůjčit. Pravítkem pak změřte jeho průměr. Obvod dívčího prsteníčku se pohybuje většinou mezi 45 až 65 milimetry a dá se snadno odhadnout i bez toho, abyste měřili pravítkem - když nemáte možnost získat přesnou míru, na užší prsty prostě pořizujte prsteny v obvodu 50 mm a na širší 60 mm. Je lepší, když bude prsten o něco větší, dá se pak totiž zúžit. Roztahoval by se hůře.

Zvolte vhodné datum

Vsaďte na dobře zapamatovatelný den, neměl by se ale krýt s jinou významnou událostí. Je to jako s oslavou narozenin: také by vás mrzelo, kdybyste museli slavit souběžně s Vánoci. První jarní den, výročí vašeho seznámení nebo numericky zajímavé datum bude ta správná volba.

Osobitost vyhrává

Kde by mělo k události dojít, a jak se vlastně zeptat? I kdybyste pročetli celý internet nebo odbornou knihovnu, nikdo vám nepoví, čím přesně vaši dívku potěšit. Na to chtě nechtě musíte přijít sami. Případně si k ruce vezměte její nejlepší kamarádku a pověřte jí, ať zkusí vyzvědět, o jakém způsobu žádosti vaše partnerka tajně sní. Hlavně nenápadně, to se ví!

Vyberte vhodné místo

Luxusní restaurace nemusí být tak moudrá volba, jak se na první pohled zdá. Pokud nejste zrovna fanoušky pozornosti okolí, mohly by vám být cizí uši nepříjemné. Vhodné je vzít v úvahu osobnost budoucí nevěsty. Pokud je spíše zdrženlivější, ocení intimní atmosféru daleko od cizích lidí. Milovnice obdivných pohledů by vám naopak střídmost nemusela odpustit a dojme ji spíše pompézní vyznání se vším všudy.

Připravte si řeč

V osudnou chvíli byste mohli být nervózní, rozhodně proto neuškodí, když si svoji žádost předem připravíte na papír a několikrát zkusíte dříve, než nadejde den D. Pokud se cítíte silní v kramflecích i bez generálky, můžete to zkusit spatra – ale příležitost máte jenom jednu. A jak známo, štěstí přeje připraveným!

Vychytejte příležitost

Požádat dívku o ruku na cizí svatbě zní možná jako dobrý nápad, ve skutečnosti by se z toho mohlo vyklubat pořádné faux pas. Představte si zabijácký pohled nevěsty, kterým vás propaluje za to, že jste jí ukradl její významný den! Zkuste proto dvakrát popřemýšlet, jestli je zvolená příležitost skutečně vhodná navzdory všem chytrým radám na internetu. Selský rozum je víc než všechna videa na Youtube.


Hledáte dodavatele na svatbu? S námi získáte až 10% z rozpočtu svatby zpět

Články na téma Jak požádat o ruku